המועדונים שלנו:
דף הביתחלוקת מלגאות לימודים במועדון נהריה
 
חלוקת מלגאות לימודים במועדון נהריה
 
חלוקת מלגאות לימודים במועדון נהריה

ערב חלוקת מלגות במועדון הסורופטימסט נהריה בעבר ובהווה


כמדי שנה, גם השנה התארגנו לחלוקת המלגות. קהל היעד שלנו, הן סטודנטיות במצב סוציואקונומי בעייתי, הלומדות באקדמית גליל מערבי ו/או המכללה להנדסה אורט בראודה, תושבות נהריה והסביבה (מטה אשר ושלומי).
התהליך לאורך כל השנים נעשב באופן הבא: אנחנו כחברות ועדת המלגות פונות לאחראיות המלגות ומנהלות הסיוע הכלכלי ומעורבות חברתית של המכללות, והן מפרסמות ברחבי הקמפוס את ההצעה שלנו. סטודנטיות מגישות מועמדות ליועצות והן בודקות, על פי קריטריונים שהצבנו מראש, האם הן מתאימות לקבל מלגה.
הקריטריונים הם:
1. שנת לימודים שניה ומעלה (יש לצרף אישור לימודים).
2.מצב סוציואקונומי קשה (חייבים לצרף תלושי משכורת ו/או מכתב מהרווחה במידה והמשפחה מוכרת על ידי הרווחה).
3. תרומה לקהילה – האם הסטודנטית עושה פעילות התנדבותית כלשהי (יש לצרף אישור ממקום ההתנדבות).
4. האם הסטודנטית עשתה שירות לאומי או צבאי (יש לצרף אישור מתאים).
5. תולדות חיים בקצרה.
6. מכתב בקשה לקבלת המלגה, בנימה אישית.

לאחר שליועצות יש רשימת מועמדות למלגה, עם כל המסמכים הדרושים, הן בודקות שאכן הן עומדות בקריטריונים, אנחנו נפגשות איתן, במשרדיהן, במכללות האקדמיות, עוברות על הרשימות ומקבלות מהן המלצות וסדר עדיפויות.
אחרי בחינת כל המסמכים של המועמדות למלגות, אנחנו לומדות את הסיפורים האישיים והמצב של כל אחת ואחת, ומכינות לנו רשימת העדפות. זה הזמן שאנו, ועדת המלגות (מירה פליט ורותי שיין) נפגשות עם נשיאת המועדון (אנני שפיר) ומחליטות מי מהמועמדות תקבל מלגה, באותה שנה.
מהיכן הכסף: אנחנו עורכות כל שנה בזאר והכסף שנאסף בבזאר משמש להענקת המלגות לסטודנטיות שעומדות בקריטריונים הנ"ל. בשנה שעברה אספנו סכום של 15,000 ₪ שהספיק ל-6 מלגאיות. בד"כ אנחנו עושות טקס צנוע שבו כל סטודנטית מספרת על עצמה , אנחנו מספרות על ארגון הסורופטימיסט העולמי הארצי והמקומי שלנו ואחר כך מחלקות את המלגות .
במה הייתה שונה שנה זו?

התהליך שקדם לטקס השנה:
לאחר מות חברתנו היקרה צביה ויסבלט מעמודי התווך של המועדון חשבנו שאולי המשפחה תרצה לתרום מלגה לזכרה. מכאן התגלגל הרעיון לעוד מספר משפחות של חברות שאיבדו את יקירותיהן בשנים האחרונות - אולי גם הן ירצו להצטרף ולתרום מלגה לזכרן.
פנינו למשפחות של החברות הבאות:
ד"ר באטה דוידסון שהקימה את המועדון, הייתה נשיאת המועדון ונשיאת האיגוד הארצי.
חווה פלדמן – שורני. שהייתה נשיאת המועדון ונשיאת האיגוד הארצי.
זיוה פרחי - חברה בולטת שתרמה רבות למועדון ועסקה בפעילות התנדבותית ותרמה רבות לעיר נהריה.
צביה ויסבלט - דמות בולטת ביותר במועדון אישה חכמה כריזמטית שפעלה רבות בנושא תקשורת ופרסום פעילות המועדון ברחבי העיר. כמו כן תרמה רבות בפעילות התנדבותית למען ילדים ואנשים בעלי צרכים מיוחדים במסגרת אקים נהריה.
פנינו למשפחות וכולן נענו בחיוב ובהתלהבות. כל משפחה תרמה מלגה של 2500 ₪ לסטודנטיות שהיו ברשימה ועליהן המלצנו לקבלת המלגה. יתר הסטודנטיות שחשבנו שראויות למלגה קיבלו אותה מכספי הבזאר (כמו כל שנה).


הכנת הטקס:
שלחנו הזמנות לסטודנטיות אותן בחרנו, שלחנו הזמנה ליועצות וכמובן למשפחות שתרמו מלגות.
לרגל מגפת הקורונה, החלטנו לקיים את הטקס בחוץ כדי שנוכל לצמצם עד למינימום את סכנת ההדבקה ובחרנו את הגינה של רותי שיין במושב לימן. כולם התבקשו להגיע עם מסיכות.
הכנו מזנון עם כיבוד כאשר כל פריט אוכל היה מסודר במנז'ט מנייר וזאת כדי למנוע מגע מיותר באוכל עצמו.
הגבלנו את הכינוס, כפי שהחוק דורש ל- 50 איש.
בתכנית האומנותית היה יותם כהן – זמר האופרה המפורסם שנולד גם הוא בקיבוץ אילון בגליל המערבי ושייך לאופרה הישראלית ומופיע על במות העולם (כשאין קורונה כמובן).
מהלך הטקס:
1. הטקס התחיל בקטע פתיחה של הנשיאה אנני שפיר שברכה את הנוכחים והסבירה לגבי מהות הטקס . לאחר מכן דברה הנשיאה הארצית: דניאלה שטרן שסיפרה על מועדון הסורופטימיסט העולמי (היא הסבירה כיצד הוקם ולאיזו מטרה וכיצד היום הוא פועל ברחבי העולם) לאחר מכן דברה על האיגוד הישראלי .
2. בשלב הבא עברנו לטקס הדלקת הנרות.
3. לאחר מכן הזמנו את יותם להנעים את הזמן בשירים ממכלול הרפרטואר המקסים שלו.
4. מירה פליט שלנו מקריאה קטע מרגש על :"אנשים פשוטים".
5. אנני מספרת על פעילותו של מועדון נהריה לאורך כל השנה ומתמקדת בבזאר שאנו עורכות כל שנה שבאמצעותו אנחנו מחלקות את המלגות לסטודנטיות שגרות באזור שלנו מתוך מטרה לעודד אותן לרכישת מקצוע ולעצמאות כלכלית.
6. רותי ומירה לסירוגין מזמינות את נציגי המשפחות לספר על יקירותיהם . לאחר שנציג המשפחה סיפר על חברת המועדון המנוחה אנו קוראות לסטודנטית לקבל את המלגה. לאחר שקיבלה את המלגה היא מספרת בקצרה על עצמה ומודה למשפחה על התרומה.
מאחר ובעלה של הגב' זיוה פרחי ז"ל לא הגיע בגלל בעיה בריאותית, רותי שיין סיפרה על זיוה ונתנה בשמו את התרומה. כיון שהסטודנטית עצמה לא יכלה להודות לו אישית היא שלחה לו מכתב מרגש ביותר המצורף בזה.
7. הטקס הסתיים שוב במופע המדהים של זמר האופרה יותם כהן.
8. האורחים כמובן גם בתחילת הערב וגם בסופו נהנו מהמטעמים שהחברות הכינו.

הטקס הסתיים בתחושה של התרוממות רוח. כולם מאד, מאד התרגשו: המשפחות, הסטודנטיות והחברות עצמן. יצאנו בהרגשה שתרמנו רבות הן לסטודנטיות והן למשפחות אנו בעצמנו נתרמנו מאד מן הערב הכל כך מיוחד, מרגש ומכובד זה.