המועדונים שלנו:
דף הביתפרויקט חדש למועדון רחובות יוצא לדרך
 
פרויקט חדש למועדון רחובות יוצא לדרך
 
פרויקט חדש למועדון רחובות יוצא לדרך

אחד הפרויקטים של מועדון רחובות , כפי שכבר דיווחנו הוא חיזוק קבוצת הנשים של יוצאות אתיופיה בבאר יעקב בהנהגתה של שרה אדמסו .הן בקשו מאתנו לעזור בקידומן המקצועי והחברתי של הנשים. מפגש זה התקיים לקראת פתיחת שנת הפעילות.
חברות מועדון רחובות היו אחראיות לשי לחג ולהזמנת המרצה. שרה הייתה אחראית להזמנת החברות, הכיבוד ובילוי.
יותר מארבעים נשים השתתפו באירוע. נכבד הקהילה , כיבד את האירוע בברכה. חברת מועצת העיר האחראית לפורום הנשים ונציגת אגף הרווחה ג'ודי זייתוני ,האחראית לפורום וכן נציגת ראש העיר  חברות מועדון רחובות עלינא גרין, זהבה רוזנמן, מרים שלו, כרמלה גז, דרורה יענקוביץ ואנכי ייצגנו את מועדוננו.
עלינא פתחה ודבריה תורגמו על ידי שרה לחברות שאינן שולטות היטב בשפה. בדבריה הזכירה את הקושי במעבר מארץ אחת לשנייה וגם ציינה את הניסיון שלה כחוזרת לארץ לאחר שנים רבות בדרום אפריקה.
שרה הדגישה בדבריה הנרגשים את העצמה שהן מקבלות מכך שחברות מועדון הסורופטימיסט מלוות אותן וכמה זה מאתגר אותן להתקדם ולהתפתח. שרה עצמה סיימה את המכינה ללימודים אקדמאיים וממשיכה ללימודי תואר ראשון.                                                        
חברת המועצה ציינה את מחויבות העיר לקדם את הקהילה .
ג'ודי ציינה את העובדה ששרה אינה רק המקימה של מועדון הנשים אלא גם חברה פעילה בפורם הנשים שהוקם לפני חודשיים.
לאחר מכן מאירה דותן , יוצאת העדה האתיופית, עובדת סוציאלית בעלת שני תארים ספרה על הדרך בה הגשימה את עצמה. מאירה הגיעה לארץ בהיותה בת שלוש ולאחר ובמסע לארץ אבדה המשפחה שני ילדים. היא תארה את הקשיים שלה להינתק מהמשפחה ולהיקלט במערכת החינוכית ועל הדרך הארוכה עד להשגת ההשכלה והמקצוע. היות והיא אינה דוברת אמהרית כי אביה רצה שהיא תקלט היטב בחברה הישראלית. שרה תרגמה את דבריה.

הפנים הקפואות של החברות הדאיגו אותנו וחשבנו שהן אינן שותפות אבל כאשר דיווחה שרה למחרת על התגובות לערב היא ציינה, שהן היו בהחלט מעורבות בהרצאה והבנת השפה רבה יותר מאשר היכולת לדבר ולכתוב.
לאחר ההרצאה ווידאו המתאר את חזרת המשפחה לאתיופיה (ללא הא שנפטרה) הוזמן בכיר הקהילה לשאת ברכה באמהרית הן הקשיבו קשב רב וכל  המשתתפות אנו אחריו אמן. ולאחר מכן חלקנו את שי החג