המועדונים שלנו:
דף הביתדיווח על ערב סיפורי סבתות במועדון ירושלים
 
דיווח על ערב סיפורי סבתות במועדון ירושלים
 
דיווח על ערב סיפורי סבתות במועדון ירושלים

ביום חמישי ה- 25.7 עלינו לירושלים, שלוש חברות ממועדון רחובות, כדי להשתתף באירוע מיוחד במינו שמהווה נקודת שיא בתהליך של מפגשי נשים יהודיות וערביות ,שיחד עושות תיאטרון ולומדות להתקרב זו לזו. את פרויקט סיפורי סבתא שזכה למימון מכובד מהפדרציה האירופית שלנו ומהאיגוד הישראלי מדריכה (בשכר עדינה ומובילה אותו נשיאת המועדון – מיכל ומשתתפת איילה, אחת הסבתות חברת המועדון. שותפים לו גם מתנסים של אבו גוש וירושלים (פאני קפלן) ומספר ארגונים בירושלים מתעניינים ודרך אחחד מהם יכולים כיום לתת קבלות לתרומות. המופע עצמו אורגן בקפה סילו במטרה לעניין את תושבי ירושלים לתרום לפרויקט וגם לאפשר ל"סבתות" התנסות בהופעה מול קהל.

הסבתות סיפרו לנו את סיפור המפגשים הייחודיים הללו בין שתי התרבויות על כל מורכבויותיהן, על מריבותיהן ועל שיתופי הפעולה והפתיחות שהתהוותה בהדרגה בין הסבתות שבאות מתרבויות מאד שונות.

הסבתות סיפרו לנו בערבית ובעברית, כשלא אחת הערביות מספרות בעברית והיהודיות מספרות בערבית, את סיפור ההתקרבות וההכרות ההדדית ביניהן. הן שרו שירים בערבית ובעברית, הן רקדו לקול המוסיקה הערבית-מזרחית, צחקו על עצמן ועל המהמורות שחוו בתהליך ההתקרבות, ותוך כדי המופע גם הכינו סלט ערבי לתפארת. בתום ההופעה הן הגישות אוכל שהכינו במו ידיהן ואת הסלט שנחתך במהלך המופע תוך כדי הדיבור והשירה (כמו שסבתות באשר הן רגילות - לעשות 10 דברים בו-זמנית). האוכל היה טעים להפליא, וההופעה מאוד מרגשת ומחממת את הלב. יצאנו עם הרגשה שיש תקווה, למרות הקשיים הרבים, להגיע כאן לחברה מכילה ומכבדת.