המועדונים שלנו:
דף הביתפרויקט הפליטות בדרום תל אביב
 
פרויקט הפליטות בדרום תל אביב
 
פרויקט הפליטות בדרום תל אביב

. ביקרנו בקורס לטיפוח יופי בו לומדות נשים פליטות אימהות חד הוריות מאריתריאה ומסודן. נשים אמיצות ונחושות אלו החליטו לקדם את עצמן באמצעות לימודי מקצוע. הקורס מתקיים בתל אביב וניתן על ידי מכון יוליה שאף הסכים לתת לנשים הנחה נאה בשכר הלימוד. במכון יוליה קיימים קורסי טיפוח נוספים כך שהנשים יכולות להמשיך וללמוד ולהתפתח מקצועית. וחשוב מכל – בסיום הקורס שתיים ממשתתפות הקורס המצטיינות מתקבלות לעבוד באחד מ- 11 הסניפים של המכון שמפוזרים ברחבי הארץ.


את הקורס יזמה עמותת "המרכז לקידום פליטים אפריקאים". זה הקורס השני שהיא מקיימת ביחד עם מכון יוליה.

במועדון רחובות התקבלה החלטה לתרום 2,000 ₪ כתמיכה בנשים אלו כדי , שתוכלנה להשתתף בקורס מקצועי ולרכוש מקצוע, כדי שתוכלנה לעסוק בו ולפרנס את עצמן ואת ילדיהן. פגשנו נשים מדהימות, רציניות, נחושות להצליח, ולהתקדם בחיים , שקיבלו אותנו בחום ומאוד התרגשו מהמפגש. שמענו מנציגת העמותה, לאה, שמלווה את הקבוצה, על רצינות הנשים ,שאינן מפסידות ולו יום לימודים אחד. הנשים קיבלו אותנו בשמחה רבה. הן שמחו לראות שישנם אנשים שאכפת להם מהן, שרואים אותן. בהתרגשות גדולה הן הודו וגם בקשו לחבק את עלינא שעברה בין כל התלמידות וחבקה את כולן. היה אירוע מרגש לכולנו.

         
לאחר דברים שנשאה עלינא, נשיאת מועדוננו, דברה על כוחה של האישה והעצמת נשים, ולאחר דברי הנשים שהביעו את תודתן ואת התרגשותן, נפרדנו בחיבוקים והבטחנו לחזור לטקס סיום הלימודים שיתקיים ב 11.7.19
בשעה 13:00.בקומה ארבע של התחנה המרכזית החדשה (קומת הקרקע)

אני ממליצה בחום לכל המועדונים להצטרף ולעזור לקבוצות נשים אמיצות אך מאוד מוחלשות אלו שמחליטות לשפר את חייהן באמצעות לימודי מקצוע. כמובן שהמרכז לקידום פליטים אפריקאיים יקיים קורסים נוספים לקידום הנשים המוחלשות האלו והם זקוקים לכל סיוע  נוסף שנוכל לתת להם כדי לקיים את המשך הפעילות החשובה הזו.
 
נוסח המכתב שאליו צורף השק;
                                                                                                                                  23.5.2019
אנו חברות מועדון הסורופטימיסט ברחובות, שמחות וגאות להעניק מלגה לפליטה, אם חד הורית.
למרות קשיי החיים החליטה ללמוד כדי לרכוש מקצוע שיעזור לה להתקדם בחיים, לפרנס את ילדיה בכבוד.

נשמח לשמור על קשר.

בברכה, עלינא גרין, נשיאת