המועדונים שלנו:
דף הביתדיווח על פעילות במועדון ירושלים
 
דיווח על פעילות במועדון ירושלים
 
דיווח על פעילות במועדון ירושלים

לפני כשבועיים הגיע לסיומה עוד סדנא במסגרת הפרויקט, שרץ כבר שלוש שנים, ביזמה וליווי של המועדון שלנו. בעקבות נושא "אוריינות" של הפדרציה לפני 3 שנים, הבאנו למועדון מרצה שסיפרה על פיילוט מחקרי שעשתה בנושא קריאת סיפורים לילדים בגיל הרך, במגזר הערבי. המרצה, היפא סבאג, חוקרת ממכון ון ליר, בנתה תכנית להעלאת המודעות לחשיבות שיש בהקראת סיפורים לילדים.

התרשמנו מאוד ובעקבות ההרצאה יצרנו קשר עם מתנ"ס פאני קפלן בפת (שכונה שאוכלוסייתה מעורבת סוציואקונומית ונחשבת עדיין כשכונת מצוקה). רקמנו יחד תכנית בה ילמדו נשים מהשכונה, כיצד לספר סיפור, בביטחון ובאופן מעניין יותר. במחזורי הראשון שיצא לדרך רוב הנשים היו משכילות ובעלות מקצוע (מורות, גננות וכו).

""

בקבוצה השנייה ניסינו להגיע לאוכלוסייה החלשה יותר, מהסביבה הקרובה למתנ"ס. לצורך זה פנינו לעובדת הסוציאלית של המעון הרב תכליתי בקטמונים ח' וט' (שכונות מצוקה). הקבוצה שהתגבשה הייתה יותר מעורבת, אבל לא הגיעו נשים מהמעון. השנה הוחלט שהדבר הנכון הוא, לערוך את הסדנה במעון עצמו, בשעות אחה"צ, בהן הילדים עדיין במעון. זו הייתה הצלחה. המשימה אינה פשוטה ומעט מהנשים הצליחו להגיע לכל חמשת המפגשים, אך כולן, כל אחת ואחת מהן עשתה דרך מדהימה. היה מרגש ללוות את הקבוצה ולראות איך הבנות נפתחות, מעזות, משתנות ונהנות. במפגש הסיום, כל אחת מהמשתתפות הקריאה קטע קצר מהסיפור עליו בחרה לעבוד במהלך הסדנה.

בשבוע שעבר סיימו המתנדבים מיאסא- התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, שנה שבה העבירו שעת סיפור והפעלה שבועית, במתנ״ס פאני קפלן בשכונת פת. אני מלווה ומדריכה את המתנדבים מזה שלוש שנים. הקבוצה הנוכחית עשתה עבודה מופלאה וזכתה בקבוצת מעריצים מבין ילדי המתנ״ס.