המועדונים שלנו:
דף הביתפרויקט הספר של מועדון ירושלים
 
פרויקט הספר של מועדון ירושלים
 
פרויקט הספר של מועדון ירושלים

כבר שלוש שנים שאנחנו משתפים פעולה עם מתנ"ס פאני קפלן בשכונת פת בירושלים, בנושא אוריינות, במציאת דרכים להעלאת המודעות לחשיבות שיש להקראה של סיפורים לילדים בגיל הרך.
עד כה ערכנו 2 סדנאות, לעשר נשים כל פעם. בכל סדנה הנשים רוכשות כלים ומיומנות כיצד לספר סיפור. הנשים שעברו את הסדנה מעבירות שעת סיפור במתנ"ס או בקהילה. השנה אנחנו פותחים, בקרוב, קורס נוסף, ל 13 משתתפות. הפעם חלק הארי מהמשתתפות יתבסס על אימהות ומטפלות ממעון רב תכליתי בשכונה, ויתקיים במעון. המעון נותן מענה לאוכלוסיית משפחות שהרווחה מלווה ליווי צמוד. הסדנה פתוחה גם לנשות השכונה ונתמכת גם ע"י מתנ"ס פאני קפלן.         

במתנ"ס גם מתקיימת, פעם בשבוע, שעת סיפור והפעלה. שעת הסיפור מועברת ע"י מתנדבים מהתיכון לאמנויות ומדעים, במסגרת מחויבות אישית שלהם. הגעתי בשנה שעברה והשנה כדי להעביר הדרכה לתיכוניסטים ולעזור להם לשפר את מיומנות הסיפור ולהעשיר את הפעילות שהם מעבירים אחרי הקראת הסיפור.

אני עם התיכוניסטים ומנהלת המתנ"ס
ביום שלישי ה12/2 בעת הפגישה עם המתנדבים, התברר שקהל שלם מחכה להצגה במתנ"ס, בגלל שהשחקנית נתקעה בפקקים. האחראית בקשה ממני לעזור ולספר סיפור לקהל שחיכה. נכנסתי ולהפתעתי מצאתי חדר מלא באימהות וילדים. זו הייתה חוויה מיוחדת ומרגשת. סיימתי את הסיפור בדיוק כשהשחקנית נכנסה...