המועדונים שלנו:
דף הביתפרויקט חדש למועדון רחובות עם נשים יוצאות אתיופיה
 
פרויקט חדש למועדון רחובות עם נשים יוצאות אתיופיה
 
פרויקט חדש למועדון רחובות עם נשים יוצאות אתיופיה

חוויה מיוחדת עוברות מתנדבות מועדון רחובות, שבחרו להתחבר לפרויקט שכונה של יוצאי אתיופיה בבאר יעקב. לא כל יום זוכים לראות ולהכיר נשים מיוחדות שנותנות לנו הרגשה שעל אף הקשיים הגדולים כעולות יש להן את דחף הגדול, לא רק להתקיים ולחיות את ההווה אלא הן דורשות מעצמן להתקדם ולשנות את ההווה לעתיד וורוד יותר. לא שמענו מילה על עתיד כלכלי טוב יותר אלא איך הן יכולות להתקדם ולהגשים את עצמן ואת מירב הכישורים שלהן.

רובן עובדות בניקיון, בעיקר בבתי החולים ומסגרות ציבוריות אבל הן רק בקשו שכדי להתקדם הן צריכות לדעת עברית. אי אפשר להתקדם ללא שפה - דיבור, קריאה וכתיבה. לרובן ילדים בגילאים שונים שכבר מכירים את כל אמצעי התקשורת המודרנית ואין בית שבו לא יודעים על מחשב, נייד ואינטרנט. ולכן, הן צמאות לדעת גם הן איך לתקשר בכלים אלו, איך להזמין תור לרופא באמצעות האינטרנט, איך לכתוב בווצאפ אבל הן מוגבלות כי העברית אינה שגורה בפיהן. הן מתחילות בעברית ועוברות מיד לאמהרית כי לא עברו הכשרה בזמן.

המנהיגה שלהן שארגנה 80 נשים כקבוצה הנפגשת אחת לחודש נפגשה אתנו ובקשה דבר ראשון ברוח הזמנים האלו שנעזור לה להקים עמותה. את זה קל לנו לעשות אבל אנו גם שמנו לנו למטרה לקדמן בעברית ובמחשבים ולאפשר להן, כל אחת להתקדם לקראת מקצוע.

אחת רוצה להיות אחות, השנייה רוצה ללמוד איך לסדר ציפורניים, והשלישית רוצה להתקדם ועדיין לא יכולה לחשוב על מקצוע כי קודם כל צריך עברית.

אנחנו יצאנו בהרגשה שעלינו לעזור להן להגשים את עצמן – הרי זה המוטו של הסורופטימיסטיות.
תאחלו לנו הצלחה.