המועדונים שלנו:
דף הביתכנס שנתי 2018 של איגוד ארצי למועדוני סורופטימיסט
 
כנס שנתי 2018 של איגוד ארצי למועדוני סורופטימיסט
 
כנס שנתי 2018 של איגוד ארצי למועדוני סורופטימיסט

כדבר הנשיאה

בוקר טוב ושבוע טוב חברות יקרות
היום יום ירושלים, כל אחת מאתנו נושאת זיכרונות, רגשות, מראות, ריחות וצלילים המתקשרים לירושלים של כל אחת ושל כולנו ביחד. אפשר לצלול למעמקי המלל והכתובים ואפשר לסכם מילה אחת : אחדות.

אני בוחרת לקשר בין יום ירושלים ,בין איחוד חלקי העיר לפני 51 שנים לבין כל אחת מאתנו באיגוד מועדוני הסורופטימיסט בישראל במילה זו. אחדות.
אחדות במעשים ובבצוע פרויקטים בפועל, אחדות במחשבות טובות למען הקהילה, אחדות בהתנהלות הדדית מכובדת בתוך הארגון ומחוצה לו, התנהגות מכילה ואוהדת בין כל אחת ואחת בינינו, אחדות ואחווה סורופטימיסטית.
אמר נשיא המדינה ראובן ריבלין למייק פנס (סגן נשיא ארה"ב), בעת המפגש ביניהם בבית הנשיא בירושלים בחודש מרץ, בעת הכרזתו על מעבר שגרירות ארצות הברית לירושלים והכרה בה כבירת ישראל," "לנו יש מילה אחת לתאר אותך – אתה מענטש, בן אדם. "
זו בדיוק המילה שאני מתארת כל אחת מחברות מועדוני הסורופטימיסט!!
בשבוע שעבר התקיים הכנס המרכזי של האיגוד בקרית טבעון, אני מעריכה כי חברות רבות שלחו לחדשון בתמונות ומלל את חוויותיהן ורשמיהן מהיום המיוחד.
את התודות לחברות קריית טבעון המארחות על בחירת אכסניה מכובדת, על בחירת המוסד שהיה אמון על הקייטרינג והכיבוד, על עבודת הצוות שנעשתה למען קיום האירוע- אמרתי בעת הכנס ואני חוזרת על תודתי בפניכן כולן.
מבחינתי, זה היה סכום זמני של הפעילות שלי במשך שנה וחצי מתחילת תפקיד תובעני ומלא אחריות, עוד נכונה לי דרך של עבודה עד אוקטובר 2018 למען האיגוד. אני מצרפת את סיכום דברי כפי שהועלו על ידי לחברות שהשתתפו בכנס.
חשוב לי לציין כי שרשרת המועדון המצטיין עברה מידי נשיאות מועדוני נתניה ונהריה שחלקו ביניהן את השרשרת מאז הכנס הקודם, לידי נשיאות מועדוני חיפה (בכירות ונווה שאנן) ונשיאת מועדון חופית. השרשת הוענקה למועדונים אלו בעבור פעילותן המסורה, העקבית, המתמדת והנהדרת למען הקהילה לאורך שנים רבות. יישר כוחן של החברות כולן!
אני ממשיכה דרכן של הקודמות לי בתפקיד, מוקירה ומעריכה את פעילותן ומקווה שהבאות שתבחרנה לתפקיד זה תמשכנה בעבודה במסירות וביעילות ובהערכה לאיגוד, לעקרונותיו ולחברותיו. בהצלחה לליזט פרץ שתתחיל בתפקיד החל מאוקטובר 2018.
דווח זמני כפי שהוצג בכנס:
חברות יקרות
הזמן טס כשנהנים והזמן עף כשיש מטרה ויעד.
עוד מספר חודשים אסיים את התפקיד שאליו נבחרתי על ידכן - נשיאת האיגוד כולו.
מכתבי אליכן מאפריל 2015,בו ביקשתי את תמיכתכן במועמדותי לתפקיד נשיאת האיגוד, נכתב מתוך תחושת שליחות, תחושתי זו לא פגה אף לרגע.
בתחושה של שליחות ושל מחויבות ובאירוע מרכזי של האיגוד, אני חייבת לציין בפניכן כי במהלך השנה וחצי האחרונות, בוצעו מהלכים רבים באיגוד לקידומו וקיומו ברמת המנהל, הארגון והפרסום בארץ ובחו"ל. מעט מאד חברות התאמצו ונתנו יד לתפעול האיגוד הלכה למעשה, ומעט הגישו מועמדות לתפקידים . אני מקווה כי זה ישתנה מהיום והילך.
להבנתי ומתוך הכרתי ,קבלת תפקיד או תואר אינם המטרה אלא האמצעי לעבודה ולביצוע, יש לנו איגוד נהדר ועליו להתקיים ולצמוח.
בנקודה זו, אני מבקשת להביע הוקרה ותודה מיוחדות לשתי חברות ההנהלה שמסייעות לי בהתמדה וללא ליאות גם כשאני מתישה אותן במטלות ובמיילים... - למילה גזברית האיגוד ולקלרי מזכירת האיגוד.
הערכה מיוחדת לחברות כל המועדונים בארץ: בשנה וחצי האחרונות, הפעילות בקרב הקהילה, עלתה מדרגה, בזכות נשיאות מועדונים שהפנימו את המסר שהועבר בשיחות ובמפגשים האישיים והקבוצתיים. רוח המפקד שורה על הארגון ועל כל מועדון ומועדון.
תודה והוקרה לנשיאות המועדונים כולם.
מתוך חזוני:
"המשך התנדבות בקהילה ולמענה, העצמת האיגוד בתודעת החברה בישראל לרבות במערכת הפוליטית תוך התמקדות בענייני ה"מגזר הנשי", הרחבת שורות האיגוד בחברות ראויות בעיקר תוך פניה לנשים במגזר הערבי לשיתוף פעולה למען נשים וחינוכן וכדומה".
בתחילת העבודה בתפקידי זה (כך אני רואה את פעילותי- עבודה במשרה מלאה).
*התחלתי בנושא החשוב מכל, לדעתי ,והוא קבלת אישור ניהול תקין מרשם העמותות.
העליתי מצגת מסודרת בנושא בפני המועצה ובה בין השאר, הנושאים בהם יש לפעול למען מטרה זו.
כל העיכובים שבדרך הם קשים ביותר ומתסכלים. איני רוצה לפרט ואין צורך בכך. העבודה נמשכת. כל הדיווחים הנדרשים כחוק יועברו לרשם.
אני מקווה שהתהליך שהתחלתי, יסתיים עד סוף הקדנציה הזו בשיתוף פעולה מלא של כל הנוגעות בדבר.
במצגת קצרה אראה בכמה שקפים (ללא תמונות כמעט) את מאזן הפעילות בקדנציה שלי נכון לעכשיו.
*חברותי היקרות, אני משתדלת לכתוב אליכן מדי שבוע, בדפי החדשון, ליצור עמכן קשר בלתי אמצעי, להביא מידע על אירועים והתרחשויות ובעיקר לעודד אתכן לכתוב ולדווח על פעילותכן, מחשבותיכן ועבודתכן למען האיגוד הארצי.
זו הזדמנות להודות לעליה קדם על התמדתה ומסירותה הראויות לציון בהפצת החדשון מדי שבת להנאת כולנו.
* מתבצעת פעילות מתמשכת ומתמדת בגיבוש ארגון מסודר:
* אושרו חוקי העזר המעודכנים של האיגוד.
נכתבו על ידי *נהלי עבודה מסודרים, *נוהל מסודר לקיום וניהול ישיבות ודיוני המועצה,
* גיבוש נהלים לביצוע דיווחים שוטפים של יו"ר הוועדות ונשיאות המועדונים, הן לפי דרישות האיגוד והן לפי דרישות הפדרציה,
* הוכנו "תיקי נשיאות" מסודרים לתמיכה בנשיאות בביצוע תפקידן. "תיק הנשיאה" מיועד לאפשר לנשיאה חדשה ללמוד את מכלול המטלות והנהלים, לעזור לנשיאה במהלך הקדנציה. תיקים אלו יועברו על ידי הנשיאות לבאות אחריהן.
תיקים אלה כוללים :
* תקנון האגוד, *חוקי העזר של האיגוד, *חוקת וחוקי העזר של הפדרציה האירופית, *חוק העמותות הישראלי, *חוברת האיגוד בעברית ואנגלית, *לוגו עדכני למכתבים רשמיים בהתאם ללוגו שהוחלף בפדרציה ב-2015, * מכתבים רשמיים להזמנת אורחות, *מכתבי תודה לאורחות המגיעות למפגשים, *המלצות לטקסים אחידים בפתיחת מפגש (כמקובל בכל מועדוני הסורו בעולם), *מכתב לקבלת חברות חדשות, *נהלי וזמני דווח לאיגוד ולפדרציה.
* הוכנו נהלי עבודה מסודרים לוועדות שונות שנמסרו ליו"ר הוועדות שיועברו לממלאות התפקידים הבאות אחריהן.
אני מנצלת הזדמנות זו ומבקשת מכל יו"ר הוועדות להתארגן לדווח שנתי על הפעילות שלהן, וכן לכל הנשיאות לדיווחים בחודש יוני וספטמבר כנדרש.
* יצאה חוברת חדשה לאיגוד בעברית, ממנה חולקו כמה עותקים במפגש המועצה.
* יצאו פליירים חדשים לאיגוד.
אני מבקשת מהנשיאות להודיע מראש לקראת ישיבת המועצה, בכמה חברות כל מועדון מעונין .
אני מנצלת במה זו בפניה לבעלות התפקידים לקרוא את המכתבים המופנים אליכם ולהגיב.
הרושם ממיעוט המשוב שלכן הוא שקיימת אדישות מסוימת:
ללא תגובה של נושאות התפקידים, לא ניתן להגיש דוחות, לא ניתן להציג רלבנטיות ולא ניתן להראות נוכחות .
במועדונים נעשית עבודה יפה על כולנו להיות גאות. תודה לכולכן, אך ללא דווח – אין תהודה.
הסיפורים בחדשון מענגים, אך יש להפיץ ולשלוח מידע מסודר על הפעילות שלנו גם ובמיוחד להנהלת הפדרציה, וזאת על ידי דיווחי PFR.
אני מבקשת מכולכן לעשות למען עמידה ביעד שקבענו לשנה הנוכחית (50 דיווחי PFR). נכון לעכשיו נשלחו ואושררו כבר 37.
גם אם, בהומור מה אזכר כ"נשיאת ה-PFR, אשמח!
*בוצעה פעילות אישית רבה, ביקרתי לפחות פעם אחת בכל המועדונים בארץ, במפגשים מיוחדים, בטקסי הענקת מלגות, באירועים מיוחדים לכבודן של חברות.
ביקורים אלו גרמו לי נחת רוח ותחושת שייכות לארגון של נתינה ושרות לקהילה.
נפגשתי לפחות פעם אחת עם כל נושאות התפקידים באיגוד: נשיאות, גזבריות, מזכירות, וועדת הכספים, ההרחבה, הביקורת, התכניות והפרויקטים.
*בצעתי אינספור שיחות והתכתבויות עם חברות רבות והזרוע עוד נטויה.
ברמת הייצוג בפדרציה, כאמור, נוצר קשר רציף עם המשרדים וההנהלה וזאת כדי לשמור על רצף ההכרה בשם האיגוד הישראלי...
*השתתפי בכנס בפירנצה, *במפגש נשיאות באתונה, *במפגש וירטואלי בליסבון עם מנהלות הפרויקטים,* אשתתף בשבוע הבא בכנס בלוצרן,* השתתפתי באירועי חגיגות הולדת למועדונים באדינץ,*אהיה בקריובה,*ארחתי סורופטימיסטיות מרומניה, מולדובה, וורשה, גרמניה.
תודתי נתונה למארגנות הכנס מטבעון על האירוח ולנשיאת המועדון סוזט היקרה יישר כח על המסירות והנחישות בהובלת המועדון ובהכנת הכנס יחד עם חברותיך. המשיכי והצליחי בבריאות ובהנאה.
אני מעבירה באופן סמלי את שרשרת הנשיאות לנשיאה הנבחרת ליזט פרץ ממועדון הנגב.
שתענוד אותו עם כניסתה לתפקידה באוקטובר 2018.
אני מעניקה את שרשרת המועדון המצטיין למועדוני חיפה: חיפה בכירות וחיפה נווה שאנן שתחזקנה בשרשרת עד ליום הסורופטימיסט בדצמבר 2018 ולאחר מכן תעברנה את השרשרת למועדון חופית שתחזקנה בו עד לכנס הבא בשנת 2019.

תודה למשתתפות, תודה לכולכן
נמשיך ונעבוד במרץ.
להתראות בכנס הבא.
שלכן באהבה ובהוקרה,
בברכה סורופטימיסטית,
שושי פרנקל
נשיאת איגוד מועדוני הסורופטימיסט
בישראל 2016-18


כנס ארצי 2018


תודה למועדון טבעון על ארגון הכנס הארצי של מועדוני הסורופטימיסט בישראל ב-8.5.18, במועדון צוותא בקרית טבעון. סוזט שמיר, נשיאת מועדון טבעון, פתחה את הכנס בדברי ברכה למשתתפות, שבאו מהמועדונים השונים בארץ. אחר כך נערך טקס הדלקת הנרות כמקובל.

יעל כרמי הרצתה על הנושא "סבתא תעשי לי לייק" - הרשתות החברתיות בקשר בן-דורי. היא כותבת בבלוג באינטרנט על זיכרונותיה מהעיר חדרה, שבה גדלה בילדותה. בתגובות היא מקבלת עידוד וחיזוקים. לדבריה בלוג זה שינה את חייה. כל אשה צריכה בלוג משלה. יש אתר לנשים בשם סלונה. בגיל מבוגר קשה לרכוש חברים. האתר face book עוזר לרכוש חברים חדשים. חבל, שחברות רבות לא מתמצאות באתרים השונים באינטרנט.

מזל רנפורד, חברת מועדון חיפה, הרצתה על הנושא "60 שנים לסיוע חוץ של ישראל, עם דגש על העצמת נשים בעולם". ההרצאה הייתה מעניינת וחידשה לנו דברים רבים. את סיכום הרצאתה אכתוב בשבוע הבא בכתבה נפרדת.

רגשה אותנו ריב שספרה איך החל הפרויקט המדהים של מכירת ספרים משומשים ביישוב.


ארוחות הבוקר והצהרים היו מגוונות וטעימות. ישבנו מסביב לשולחנות עגולים והאוכל הוגש לנו במזנון בצד האולם. הייתה לנו אתנחתא לפגוש זו את זו ולשוחח.


חידוש מרענן היה ברקוד הודי שרקדה דינור אלסטר. זוהי ישראלית שלמדה לרקוד בהודו. היא לבשה תלבושת של רקדנית הודית עם עטורים לראשה וצבע אדום בכפות רגליה. בן זוגה עמוס, ליווה אותה בנגינת חליל רועים ארוך.

בסיום, שוש פרנקל, נשיאת האיגוד המכהנת, סיכמה את תקופת כהונתה בת השנתיים. תודה לשוש על העבודה היסודית והמועילה, שעשתה. היא העבירה את שרשרת הנשיאה לליזט פרץ, הנשיאה הבאה לשנים 2018-2020.

שוש העניקה תעודות עץ לחברות, שהגיעו לגיל 80 ולגיל 90.
קלרי לוי, נשיאת מועדון נתניה, העבירה את שרשרת המועדון המצטיין לשני מועדונים: למועדון חיפה נוה שאנן ומועדון הבכירות בחיפה ולמועדון חופית, כאות הערכה לעבודה היפה שהם עושים.

נציגות המועדונים עלו לבמה, הודו למועדון טבעון והעניקו לו שי. היה זה כנס נינוח ומאורגן למופת.

לחברות מועדון קריית טבעון
תודה על שנתקיים בכן הפסוק :
״שכן ארץ ורעה אמונה״ תהילים ל״ז
(דאג לחומרנות בחייך, אך בו זמנית טפח רוחניות),
תודה על שהעשרתן את רוחנו והשבעתן את גופנו, הכול ברמה מעולה, בטוב טעם ובלבביות!
היינה ברוכות והמשכנה בפעילותכן הברוכה.

בברכת חברותיכן במועדון חיפה בכירות.