המועדונים שלנו:
דף הביתמועדון גבעתיים מארח מבקש מקלט
 
מועדון גבעתיים מארח מבקש מקלט
 
מועדון גבעתיים מארח מבקש מקלט

לאור הדיונים הרבים בתקשורת על המדיניות וחוסר המדיניות בכל הנוגע למעמדם של מבקשי המקלט בארץ, החלטנו להזמין לפגישת המועדון את דוויט, מבקש מקלט מאריתריאה, ולשמוע מכלי ראשון, ללא כל תיווך, איך הוא וחבריו רואים את המצב. ביקשנו ממנו שלא יכין הרצאה, אלא יאפשר לנו לשאול אותו שאלות ולשמוע את תשובותיו, בכל נושא שמעניין אותנו.

מכיוון שדוויט הוא איש אינטליגנטי, בעל ראייה רחבה של הנושא, דובר עברית ואנגלית ברמה טובה, נעים הליכות ובעל מזג טוב וידידותי, הרגשנו שאכן, אנחנו יכולות לשאול כל שאלה, ונקבל תשובה אמיתית וכנה, ואכן שאלנו מגוון רחב של שאלות: מדוע החליט להגיע דווקא לישראל, מה ידע עלינו לפני שיצא לדרך, מדוע ברח מאריתריאה, מדוע אינו יכול לחזור לשם, איך הוא רואה את עתידו, מה היה רוצה ללמוד, מהם חלומותיו.

דוויט עובד כבר מספר שנים כמתורגמן במרפאה פסיכיאטרית שהוקמה ביפו במיוחד לטיפול בפליטים הרבים שהגיעו ארצה מסודן ואריתריאה, ועברו סבל נוראי וחוויות טראומטיות בדרכם ארצה, וכן הוא מתרגם מטיגריניה עבור כמה עמותות נוספות שמסייעות לפליטים, כך שיש לו ראייה רחבה של הקהילה שלו ובעיותיה הרבות. אפשר היה לשמוע ממנו גם פרטים מעניינים על העזרה ההדדית והערבות ההדדית שמאפיינת מאוד את החיים בקהילה, על ההתגייסות של הרוב הבריא והעובד לעזרת החלשים והחולים שקשה להם לפרנס את עצמם, על חיי הדת של הנוצרים בני הקהילה, על גידול הילדים וחינוכם, ועוד ועוד.

בסיומו של המפגש הצענו לדוויט להמליץ על אישה מבקשת מקלט שרוצה ללמוד מקצוע כדי להתקדם ולהיות מסוגלת להתפרנס בכבוד, ואנו נשקול לתת לה מלגה למטרה זו.