המועדונים שלנו:
דף הביתמצעד השרמוטות
 
מצעד השרמוטות
 
מצעד השרמוטות

מאת: Or Yudco
תאריך: 1 במאי 2018 בשעה 14:37
נושא: הזמנה לצעדת השרמוטות הירושלמית
אל: ‫action@ncjw.org


שלום,

שמי אור יודקו. אני סטודנטית באוניברסיטה העברית, וברצוני להזמין אתכן לצעדת השרמוטות הירושלמית אותה אני עוזרת לארגן, שתתקיים זו הפעם השביעית בתאריך 18.5.18.

צעדת השרמוטות היא תנועה בינלאומית, שקמה כתגובה לאמירה המקוממת של שוטר קנדי: "אם נשים לא רוצות להיאנס, שלא יתלבשו כמו שרמוטות”. לצערנו, אמירה זו אינה דעה פרטית בלבד, אלא משקפת הלך רוח רווח בציבור לפיו נשים צריכות להתלבש ולהתנהג בצורה מסוימת על מנת שלא להפגע מינית.

אנחנו מקיימות את הצעדה מתוך התנגדות לרעיון שנשים אחראיות בצורה כלשהי לאלימות המינית שהן סופגות.
אנחנו מקיימות את הצעדה כי במקום להפנות אצבע מאשימה כלפי התוקפים והאחראיים הבלעדיים על האלימות המינית, האצבע המאשימה תמיד מופנית אל הקורבנות שלהם. כאשר אישה מעיזה להתלונן על אונס, שואלים אותה - מה לבשת? למה היית שם? למה לא התנגדת?
אנחנו צועדות כדי למחות על תרבות האונס, שרואה בנשים אמצעי ולא אדם, דבר המוביל להטרדה מינית ועד רצח.

אנחנו זקוקות לכן בצעדה לצורך העברת המסר החשוב הזה, בתקווה ליצירת שינוי משמעותי בתודעה החברתית. הגעתכן חשובה לנו מאוד הן לשם הגדלת הצעדה וחיזוק המסר שלה ושל הצועדות בה, והן מאחר ומדובר במחוות סולידריות נשית מרגשת ומשמעותית.
נשמח לראות כל אחת, בכל לבוש - על אף שהצעדה ידועה בעיקר בשל הלבוש הפרובוקטיבי של הצועדות בה, אין מדובר בקוד לבוש, וההגעה היא בכל בגד ובכל אורך בו הצועדת מרגישה בנוח, כולל חצאיות ארוכות, כיסויי ראש, חיג׳אב וג׳ינס.
לפרטים ומידע נוסף ניתן לפנות אליי בשמחה.

ניפגש ביום שישי ה-18.5 בשעה 10:00 בכיכר הדוידקה שבירושלים. נתחיל לצעוד ב-11:00 דרך מרכז העיר ובשעה 12:45 נתאסף בבר "התקליט" שם תתקיים במה פתוחה, לכל מי שתרצה לדבר, ולאחר מכן נקיים מעגלי שיח.

תודה רבה,

אור


עמוד הצעדה: https://www.facebook.com/SlutWalk.JLM/

איוונט הצעדה בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/169136950580495/