המועדונים שלנו:
דף הביתפעילות מועדון הנגב עם נערות בסיכון
 
פעילות מועדון הנגב עם נערות בסיכון
 
פעילות מועדון הנגב עם נערות בסיכון

ברצוני לשתף אתכם ביום רבעי בשבוע שבו אני מתנדבת בבית הילה עם נערות בסיכון . הייתה לי חוויה טובה שהלכה איתי כל היום .

הנושא שהתבקשתי להעביר לבנות לבקשת המנהלת והבנות מה תפקידו של הכבד בגופנו. הבנות ישבו בריכוז מוחלט היו מאוד סקרניות ,הסברתי את תפקידיו הרבים והמופלאים של הבלוטה הגדולה בגופנו שנקראת הכבד. בסוף הדגשתי את תפקידו בהשלכות של בליעת כדורים , עישון ,סמים ,אלכוהול ותזונה לא נכונה .

ועברתי לסיום ;כיצד עלינו לנהוג ולהיות במודעות כדי לשמור על גופנו ועל הכבד המופלא שלנו ע"י הפנמה למודעות לגמול את הנערות מרעלים אלו .וכיצד למנוע את הגורמים המסכנים של הכבד לטווח הרחוק.

הבנות ברגע שהבינו כיצד פועל הכבד כרמטכ"ל עם צבא ענק שנילחם ברעלים, בווירוסים, חיידקים, מאגר של מחסנים לעת שהגוף במשבר בזמן דימום מסבי ,וסינתזה של כל הרעלים מחוץ לגוף .והבינו כמה חיוני וחשוב וזה לא מובן מאליו.

הבנות שאלו שאלות רבות של וידוי. לדוגמא, שתיתי 5 כוסות וודקה כמעט כל יום ,
כל אחת קיבלה תשובות לשאלות ,הוסבר שהכבד יודע לסנן את כל הרעלים ויכול לרפא את עצמו ויכול להתאושש ,אך שותים ומחדרים לגוף רעלים שנים ולטווח ארוך הכבד יכול לקרוס ולאט לאט לתת את אותות המצוקה ועד לאי תפקודו ואז צריך לחפש תורם להשתלת כבד ,וזה לא פשוט כלל .לכן צריך להקדים רפואה למכה ,ולשמור על הבריאות של גופנו ,ולהעריך כל חלק ,וחלק שהאל ברא אותנו ,ורק אנחנו אחראים לגוף ולנפש ,ורק אנחנו אחראים לקחת כל יום צעד קטן ועוד צעד ,להפנים וליישם לשקם את הגוף והנשמה ,הרגשתי שהבנות הבינו , התלהבו ,ומוכנות לקחת אחריות .