המועדונים שלנו:
דף הביתפעילות מועדון נתניה
 
פעילות מועדון נתניה
 
פעילות מועדון נתניה

מועדון נתניה פועל בין השאר בקרב נשים בשכונת קריית נורדאו שבנתניה.
נשים אילו צמאות לטיולים להכרת הארץ ומורשתה .
חברות המועדון, ביחד עם מנהל המתנ"ס, יזמו והכינו טיול לנשות הקהילה תחת הכותרת בעקבותיה של רות דיין. את הטיול הדריכה לאה פופר מדריכה טיולי אתנוגרפיה אומנו ת ותרבויות נעלמות.
בין שאר האתרים שאליהן הגיעו המטיילות ביום זה, החשוב שבהם :
כפר אוריה.
רות דיין, אשר חוגגת 101 שנים, עבדה בשנת 1949,כמדריכה חקלאית במושבי העולים החדשים בפרוזדור ירושלים. יחד עם חוקרת פולקלור (זהרה וילבוש),הבחינה רות דיין במיומנות הייחודית של הנשים בתחומי מלאכת יד ורקמה. מתוך מטרה להפוך את העיסוק למקור פרנסה ושימור חברתי מתוך ערכי תרבות ואסתטיקה ולא מתוך תדמית של מצוקה ומחסור. היא הקימה פרויקט בשם "אשת חיל". לנשים, וגם לגברים אשר היו צורפים מיומנים, נתנה הדרכה בשווק היצירות שלהם.
החברה שהוקמה "משכית", ספקה מקומות תעסוקה ופרנסה ברחבי הארץ בעיקר לעולים חדשים. האמנים עסקו ברקמה, אריגה, צורפות ועבודות עץ זית. שיטות ודוגמאות האריגה והרקמה והצורפות הגיעו מעדות ואוכלוסיות מגוונות: מתימן, פרס, לוב , בולגריה וגם בדואים דרוזים ופלסטינים.
מוצרי "משכית" שהייתה חברה ממשלתית, נמכרו בעיקר לתיירים ומוצריה שמשו כמתנות רשמיות של מדינת ישראל לדיפלומטים וראשי מדינות.
"משכית" פעלה במשך 40 שנים ונסגרה בשנת 1994.
המדריכה אנתרופולוגית בהשכלתה, הביאה אתה מזוודה עם בגדים ארוגים ורקומים מקוריים ממשכית. שלוש מטיילות דגמנו את הבגדים האוריגינאליים והיפים שכללו שמלות, מעילים וחליפות.
בבית אוריה נכנסו המטיילות לאולם התרבות בו על הקירות יצירות משל אברהם אופק בסגנון התקופה, המציגות מחיי והווי החיים בעת ההיא.
הטיול היה שונה וייחודי ואנו נמשיך לתכנן עוד ועוד...