המועדונים שלנו:
דף הביתמעשה סורופטימיסטי
 
מעשה סורופטימיסטי
 
מעשה סורופטימיסטי

לפני כמה שנים, באחד ביקורי למשפחה בסן-פרנסיסקו, אף קרוב משפחה לא יכול לתת לי חדר בעיר עצמה. לכן התקשרתי לגאייל דקרייון, שהיתה הנשיאה של מועדון סן-פרנסיסקו כשהתחלתי לבקר אצלהם לפני כמה ביקורים. שאלתי האם יש אחת שיכולה לתת לי אירוח בבית. היא אמרה, "בטח – אני!!!"
היה בדיוק כמו בבית עם שני כלבים. הכלבים הרבה יותר גדולים מאשר שלי בבאר-שבע, אבל הסתדרנו מעולה. בעצם מצאנו שיש לנו הרבה דברים משותפים, גאייל ואני, חוץ מהכלבים. היא הראתה לי פן אחר של סן-פרנסיסקו שרק קראתי עליו, בספר סיפורי העיר, הקהילה ה-Hip. בנוסף הכרתי המועדון השני בעולם, איפה התחיל וגם ניהול מועדון רב-תרבותי ורב-גזעי. יש כלום -  מ"לבן" לחום עד שחור, ממוצא אירופה עד אסיה עד מזרח התיכון למזרח הרחוק ואוסטרליה, כל הדתות. סן פרנסיסקו  היא "בור התוך" (melting pot).
מאז כשאני בסן-פרנסיסקו, אני אצל גאייל. בדרך כלל אני ישנה למוסך למטה בחדר במרתף עם שרוטים ומקלחת – מאוד נחמד . אבל עכשיו אחייניתה גרה אצלה, ולכן ישנתי למעלה בחדר הציפורים – שני תוכים. הסתדרנו יפה ואפילו אחד דיבר קצת.
כמובן הייתי באמצה פעילויות סורופטימסטיות.
בפדרציה האמריקניות יש אזורים הרבה יותר גדולים מישראל. פעם התארחתי בישיבת המועצה וסעודה חגיגית דו-שנתי של פדרציה האמריקניות בלוס-אנג'ליס. האירוע כלל כמה אזורים מארצות אסיה וכמה נשים היו צריכות מתורגמים. השנה הייתה גם הכנס העולמי בטורקיה וכבר שם בארה"ב פגשתי את חלק של הנציגות מפדרציה האמריקניות בכמה פגישות שם. כמובן השתמשתי לכנס בטורקיה להיות איתן שוב ולדבר. עולם קטן בשביל סורופטימיסטיטת.
השנה השתתפתי בפעילות שארגן עמותה אחרת "בנות בריצה" (Girls on the Run) בשיתוף פעולה פעיל וגם כספי עם מועדון סורופטימיסט סן-פרנסיסקו.  מטרתו של "בנות בריצה" היא לתת בנות צעירות ממשפחות באזור סוציו-אקונומית קשה עידוד לעוצמה ולשאוף למטרות גבוהות יותר, להתחזק, דרך פעילות גופנית וסדנאות חינוכיות. עובדים עם בנות מכיתה ג' עד סוף ביה"ס יסודי. הם נותנים פעילויות אחרי שעות בית הספר שמשתמש בריצה להגביר כוח ולעזור להכין בנות מגיל 8 עד 13 לחיים של כבוד עצמי והרגלי חיים בראיים שנותן להם הזדמנות והדרכה להתקדם בשאיפות ומעניק להם סיפוק.
בשבת הזאת היה יום עיון לחזק את המטרות שלהם ולעודד הבוגרות שלומדות עכשיו בחטיבת ביניים או בתיכון ולהכשיר אותם להדריך הבנות הבאות.  היו כ-70 הבנות מחולקות ל-6 קבוצות והלכו לסדנאות ברוטציה; כל סדנא היה 45 דקות עד שעה. מועדון הסורופטימיסט ארגן והפעיל אחד הסדנאות.  גם המועדון סיפק חולצות טריקו  ירוקות עם לוגו של "בנות בריצה"      ושל סורופטימידט  .  בסדנא של הסורופטימיסטיות הבנות עשו כרטיסי ביקור: בצד אחד שם, מספר טלפון, וכו"ד, בצד שני רשמו את השאיפות שלהם ואיך הם רוצים להסיג אותו, מה הן עושות היום כדאי להתקדם. היה מדהים לשמוע איך הם מיישמים את המטרות ומה הם עושים היום. היו מאוד רציניות.
אחרי ארוחת צהריים כולם ישבו במעגל וארבע סורופאימיסטיות שהתנדבו ביום זה, שהבנות פגשו בסדנא, סיפרו את הסיפור שלהן, איך הם רכשו את המקצוע.
1. גאייל סיפרה איך היא גדלה ב-אלסקה במשפחה ברוכת ילדים והתחילה ללמוד משפטים במלגות. היום היא שופטת בבית דין הגבוה בסן פרנסיסקו. (מדי-פעם היא צריכה לעמוד בבחירות.) 
2. סורופטימיסט אחרת (Oranee) גדלה בתאילנד, למדה רפואה באמצעות מלגות בטאיוואן . היא איגרה לארה"ב ועבדה עד שהיום היא היגיעה למעמד גבוה ועובדת במחקר רפואי.
3. השלישית  (Sonia) היא ממוצא מקסיקו גדלה והתחנך בסן-פרנסיסקו והיום היא מתווכת נדל"ן.
4. הרביעית (Carla) היא רואה חשבון שנולדה לאבא איש צבא והסתובבה הרבה עם משפחתה עד שהיגיעה לסן-פרנסיסקו עם שני בנים שלה. היום היא המבקרת הפיננסית הראשית של Presidio Trust בסן פרנסיסקו.
הבנות היו מהופנטות.Back row, from left to right: Carla Armstrong, Kay Vierra, Cheryl Addleman
Front row, from left to right: Linh Nguyen, Oranee Daniels, Leanne Davis, Gail Dekreon, Joan Avigur


זה המיוחד של סורופטמיטיות. אנו יוצרות קשרים בכל העולם עם אנשים שלא היינו מכירים וכולנו "אחיות" עם נטרה משותפת להעניק עוצמה לנשים. יש לי אחות סורופטמיס שגרה בבית בפסגת הר בסן-פרנסיסקו שאני קוראת "ביתי שאני לא בבית".  זה ביתו של גאייל דקריון, אחותי סורופטימיסט בסן בסן פרנסיסקו.
חווייה סורופטימיסטית בסן כרנסיסקו: "ליבי נשאר בסן-פרנסיסקו." ממש