המועדונים שלנו:
דף הביתדיווח הנשיאה על כנס הנציבות וכנס ה-SIE בפירנזה ביולי 2017
 
דיווח הנשיאה על כנס הנציבות וכנס ה-SIE בפירנזה ביולי 2017
 
דיווח הנשיאה על כנס הנציבות וכנס ה-SIE בפירנזה ביולי 2017

לפני יומיים חזרתי משהות בת שבועיים בפירנצה וברומא שכללה "BUSINESS   AND PLEASURE".     בפירנצה השתתפתי בכנס הנציבות של הפדרציה האירופית ומיד בסיומה השתתפתי בקונגרס הסורופטימיסטי  ה21 של  הפדרציה האירופית.
בכנס הנציבות השתתפו הנציגות מישראל : שתי הנציבות, הנשיאה,2 משקיפות ואורחת בתשלום( בתיה,ניצה,שושי,ליזט,קלריטה ודליה).
בכנס הנציבות השתתפו כ-210 סורופטימיסטיות: מתוכן 51 נציבות בעלות זכות הצבעה , 47  נשיאות ממדינות אירופה, נציגות ,נציבות ממועדונים בודדים מאפריקה (כולל מרוקו,מצרים,אתיופיה,תוניס,גאנה,וכו), מהאיטי, מדובאי ומכווית וכמובן חברות ההנהלה והוועדות,משקיפות ואורחות בתשלום.
בכנס הנציבות התחלפה הנשיאה: מריה אליזבטה העבירה את שרשרת הנשיאות לשנת 2017-19 לרנטה טורטון. בבחירות לנשיאות לשנת 2019-21 נבחרה אנה מפולין (המועמדת המועדפת עלינו אמינה מתורכיה זכתה בפחות קולות בבחירות),
כמו כן התקיימו בחירות לתפקידים השונים בהנהלה ולנציגות של הסורופטימיסטיות במוסדות  OSCE,EWL, CoE. אני רוצה לספר לכן כי באופן מפתיע ,בעת  ההיערכות לבחירות, ביקשה נשיאת הפדרציה מ 5 נשיאות איגודים ובתוכן נשיאת האיגוד הישראלי,להסכים להיות חלק מהועדה הסופרת. כמובן שהסכמתי . התמקמנו בבנין נפרד בקומה נפרדת ומאחורי דלתיים סגורות בצענו את ספירת הקולות לתפקידים השונים. זו היתה הזדמנות נוספת ליצור קשרים הדוקים עם נשיאות האיגודים הללו ולהחלפת מידע והצעות לשתופי פעולה .כמובן שבתוך הפעילות הרצינית והאחראית לספירת פתקי ההצבעה, היו גם בדיחות,"צחוקים" והתרוממות רוח.      
באופן אישי  כנשיאה,ניסיתי ליצור כמה שיותר קשרים,ליזום שיחות, לשאול שאלות ולייצג את הנוכחות הישראלית הן ברמת ההנהלה והן בקשרים עם המשתתפות.אין ספק כי רכשתי ידע וכלים להבנה מעמיקה של הארגון ואנסה ככל יכולתי ליישם ולהטמיע מידע זה באיגוד שלנו לשם התרחבות,בניית תכנים,הרחבת הקשר הבינלאומי ברמת הפדרציה ולפעול ברוח הארגון.
היו לי שיחות ארוכות עם חברות ההנהלה הנוכחית ועם הנשיאה העתידית אנה.נושאים חשובים כמו הדרכה והכוונה,הרחבה ושמירת חברות,נושאים הקשורים לדווח כספי ביחס למדינות אירופה,נושאים בחוקת הפדרציה,השתתפות פעילה בפרויקטיםתחרויות וכדומה.
לקונגרס הסורופטימיסטי ה21 של הפדרציה האירופית הצטרפו עוד חברות שהרכיבו יחדיו משלחת מכובדת מישראל:
הקונגרס ה21 התקיים באתר אחר בפירנצה.קונגרס השתתפו כ 1200 סורופטימיסטיות מרחבי הפדרציה האירופית: הנשיאה העולמית המכהנת והנשיאה הנבחרת, BAHT, נשיאות הפדרציה האירופית,נשיאות הפדרציה של "שתי האמריקות" SIA,  נשיאת הפדרציה של אנגליה ואירלנד SIGBI,הנשיאה של הפדרציה דרום מערב האוקינוס השקטSISWP .
ההתכנסות היתה מרהיבה, האנרגיה והעוצמה של 1200 נשים היו מרשימים ומעצימים והורגשו כמעט באופן פיזי. לקונגרס הוזמנו כ50 נשים צעירות,סטודנטיות הלומדות מדעים,טכנולוגיה,הנדסה ומתמתיקה מרחבי הפדרציה.חלקן הרצו בפני הנוכחות בנושאי תחומי עסוקן, חלקן שאלו שאלות ונענו על ידי חברות הפאנל, וכולן התקבלו בחום ובחיבוק על ידי הנוכחות בקונגרס.
היה לי חשוב להשתתף במפגש OPEN DOOR -  OPEN HEART .אשמח מאד להרחיב נושא זה בקרב חברות האיגוד הישראלי.הסבר והרחבה במפגש המועצה הקרוב.חברות המשלחת הישראלית השתתפו ב 2 מושבים על שני נושאים חשובים: "ניפוץ תקרת הבדולח"  ו " נשים בירוק".  ביום האחרון חולקו הפרסים לפעילויות המרשימות ביותר (גם השנה תפסו מקום נכבד המועדונים מתורכיה,איטליה וצרפת),חולק פרס בתחום הספורט ופרס השלום.
הוצג הנושא המרכזי לשנים 2017-19 STEND UP FOR WOMEN!!
מעבר לחויות האישיות של כל נציגה שאני בטוחה כי תספר אותן באופן אישי, אני מקווה כי בשנה הבאה נשכיל לבצע ולדווח על פעילויות המועדונים באיגוד הישראלי וכי נשתתף בתחרויות שהפדרציה תכריז עליהן
אני מצפה ומקווה כי השנה נשנס מתניים ונעשה כל מאמץ להתרחב בכמות ובאיכות ולהוסיף פרויקטים לכל מועדון. כולנו נשים בעלות ידע ונסיון, אין דבר שיכול למנוע מאתנו לגייס חברות חדשות למועדונים, עם קצת יצירתיות והרבה רצון טוב- יכול נוכל!!!
אחרי הכנס והקונגרס אני יכולה להצהיר שוב כי אני גאה ליהיות סורופטימיסטית! וכי אני גאה ליהיות סורופטימיסטית ישראלית!
OWN THE FUTURE

אפשר לראות תמונות ב-גלריה של האתר