המועדונים שלנו:
דף הביתחדר בריחה - מועדון נתניה מדווח
 
חדר בריחה - מועדון נתניה מדווח
 
חדר בריחה - מועדון נתניה מדווח

חדר בריחה
במסגרת פעילותנו עם אמהות חד-הוריות במטרה לשפר את הקשר בין הורה לילד מתבגר, הצטרפתי לקבוצה של 6 אמהות, אב אחד, ו-7 ילדים מתבגרים. המשתתפים בקשו מהעובדת הסוציאלית לבקר בחדר בריחה. ההורים והילדים חולקו לשתי קבוצות, ונכנסו לחדרי בריחה מקבילים. המנחה הסבירה לנו, שנהיה סגורים בחדרים, במשך שעה, ובכדי לצאת מהם נצטרך לפתור מספר חידות כתובות, או לפענח רמזים, שפוזרו בחדר. המשימה – לשחרר תושבי כפר מהאיום של שד הרוצה להשמידם.

לבשנו גלימות שחורות ונכנסנו לחדר הראשון. אור כחול חלש האיר את החדר ועל הקיר היו תלויות גולגולות. הבנות צרחו מפחד ואחת מהן מאנה להיכנס. המנחה צפתה בנו בעזרת מצלמות ומסך טלויזיה. היא הנחתה אותנו, כשהגענו למבוי סתום. אחת האמהות הייתה דומיננטית והובילה את הבנות למציאת הפתרון. כשפתרנו את החידות נפתחה דלת ונכנסנו לחדר השני. מצאנו חפצים ומפתחות, שבעזרתם הצלחנו לצאת מהחדר השני, השלישי והרביעי.
המשתתפים נהנו מאד מהחויה ומשתוף הפעולה ביניהם, שעזר להם להתגבר על כל המכשולים. לאחר הפעילות, תקיים העו"ס מהמרכז לשלום המשפחה דיון ועיבוד הפעילות עם המשתתפים.
מועדוננו השתתף בדמי הכניסה הגבוהים. זו היתה פעילות שניה של מועדוננו, לאחר בקור בבית חרושת לשוקולד, שעליו דווחנו בעבר. קבלנו על כך מכתב תודה המצ"ב.

קבוצה א' בחדר בריחה קבוצה ב' בחדר בריחה

לכבוד:
קלרי רובינוביץ לוי
נשיאת הסורפטמיסטיות
נתניה

הנדון: תרומתכם לפרויקט הורים ומתבגרים ממשפחות חד הוריות (עצמאיות)-נתניה

ברצוני להודות לך על התרומה הנדיבה של הארגון למימון פעילויות במסגרת פרויקט הורים מתבגרים המתקיים במסגרת מרכז משפח"ה נתניה.
התרומה שלכם איפשרה לקיים שתי פעילויות של הורה ילד הן במסגרת מפעל השוקולד "שרינה" בעין ורד והן במסגרת חדר בריחה.
פעילויות אלו הן חלק מפרויקט שהחל עם משפחות אלו במהלך אוגוסט 2016 ומתקיים לאורך השנה.
מטרת הפרויקט הינה לייצר ולקדם דיאלוג בין ההורים למתבגרים ובאופן זה לשפר ולחזק את הקשר ביניהם.
הפעילויות בהן הייתן שותפות קידמו את מטרות הפרויקט, אך לא פחות חשוב מכך איפשרו זמן איכות חוויתי ומהנה בין המתבגרים להוריהם, אשר לחלקם לא היה מתאפשר.
ההורים וילדיהם ביקשו אף הם להודות ולהעריך את ההזדמנות שניתנה על ידכן.

אנו משתפות פעולה כבר מספר שנים ומקוות להמשך שיתוף פעולה בעתיד.          


בברכה,
מירב מור-עו"ס נעה גרינבוים-עו"ס
רכזת מרכז משפח"ה מרכז משפח"ה