המועדונים שלנו:
דף הביתנשיאת שוש פרנקל מדברת על יום האישה הבינלאומי 2017
 
נשיאת שוש פרנקל מדברת על יום האישה הבינלאומי 2017
 
נשיאת שוש פרנקל מדברת על יום האישה הבינלאומי 2017

"ברוך שעשני אישה" – אישה חזקה בחולשותיה, אמיצה בפחדיה, מחבקת,

מכילה, דואגת, מפרגנת, עוטפת, עוזרת, מקבלת ונותנת, מעצימה ומועצמת, אוהבת ונאהבת, גם יפה וגם אופה.

"קומי אישה, עורי: פעמוני התבונה נשמעים ברחבי תבל כולה. הכירי בזכויותיך" – כתבה ב 1791 אולאמפ דה גוז בעת המהפכה הצרפתית! כתבה ולא יספה- בשל דעותיה, הוצאה להורג בגליוטינה בשנת 1793.

והיום, עדיין כולנו מבכות את המצב הקיים, את הדרך הארוכה והמפותלת שנמשכת ואת הידיעה עד כמה עוד נותר להגשים.

כמעט כל זכות מינימלית שהנשים נהנות ממנה היום, הושגה באמצעות מאבקים, שביתות וצעדות. כל השביתות של נשים לאורך ההיסטוריה עד היום, לא היו שביתות של נשים כנגד גברים, אלא היו שביתות של נשים כנגד עוולות, כנגד היבטים שונים של אפליה, דיכוי ואלימות כלפי נשים כנגד דברים שפוגעים בחברה כולה.
גם בארצנו נעשתה כברת דרך להשגת קצהו של שוויון, דרך רוויה במהמורות. אמנם יש מגמת שיפור: יותר נשים רוכשות השכלה בתחומים רבים יותר מאשר בעבר, יותר נשים עוסקות ברפואה, באקדמיה, בבנקאות , 98% מהמתפקדים בצה"ל פתוחים היום בפני נשים. יותר נשים נמצאות "במעוזים גבריים" ועם כל זאת הפערים המגדריים העמוקים קיימים:
בשוק העבודה ובעוצמה הפוליטית והכלכלית.

היום, בשנת 2017 העול המוטל על כתפי הנשים בכל הקשור לשילוב עבודה, פרנסה , קריירה עם ניהול חיי משפחה מאוזנים, עדיין כבד מנשוא והדעות השמרניות והסטראוטיפיות בקרב גברים בחברה כולה, עדיין מנציחות אפליית נשים. החשיבה המגדרית רחוקה מהטמעה בכל תחומי החיים.

ננסה אנחנו, כל אחת כיכולתה, כהבנתה, במעשיה ובהתנדבותה לקדם את עצמה, לקדם את חברתה, לקדם נערה או אישה לעבר הגשמה עצמית ובזאת דיינו.

ברוך שעשני אישה!

הייתי היום בכנס רופאים שהוקדש "לבריאות האוכלוסיה הערבית בציר הזמן" כנס שאורגן ע"י ד"ר בשארה בשארת. הרופא שמשמעות שמו -"בשורה", החליט להביא הבשורה של חינוך לבריאות, של המאבק על הקטנת הפערים בחברה הערבית בכלל ובקרב נשים ערביות בפרט, לידי מימוש בחינוך דורות של מתמחים ורופאים. בכל מושב בכנס הודגש מקומה של האישה כמובילה וכמנהיגת שנוי, כמובילת דעה בתחומי הבריאות ואיכות החיים ברמת המשפחה והחברה כולה.

נהניתי! וגם כמובן שילבתי הנאה עם "עבודה" אולי בעתיד, תמצא הדרך לשיתוף פעולה עם נשים מובילות בעיר נצרת.


במסגרת בקורי במועדוני האיגוד, התארחתי השבוע במועדון ירושלים. תודה לחברות המועדון על קבלת הפנים החמה, תודה ליונת ויעל ותודה למיכל שאירחוני בביתן. מתוך השיחות, מתוך הדעות ומתוך הרעיונות שהועלו במפגש החודשי של המועדון, מתוך הרצון הטוב לעשות ולתת ולתרום ולהתנדב - אין לי ספק כי המועדון יצלח את שנתו הראשונה ,ישגשג ויפרח.

בל לא נשכח כי אנחנו סורופטימיסטיות- חברות מועדונים באיגוד נשים מתנדבות, המחויבות לעשיה, המחויבות לכללי האיגוד ולמטרותיו ולא רק מתאגדות על בסיס חברי- דבר שהוא נפלא ונהדר כשלעצמו. כבדו את האיגוד, כבדו את המועדון שלכן, כבדנה את המסורת הארוכה של האיגוד בארץ, בואנה למפגשי המועדון, שלחנה נציגות למועצה והביעו התעניינות ומחויבות אישית. רק כך נמשיך, נגדל ונשמר בכבוד את מקומו של האיגוד הישראלי בפדרציה ובעולם.

גאה להיות אישה, לכבוד וליקר לי להיות סורופטימיסטית.
יום האישה שמח!
פורים שמח !
שלכן באהבה
שושי פרנקל
נשיאה ארצית 2016-18