המועדונים שלנו:
דף הביתדוח ממועדון מסיל"ה - בעבר פרויקט ארצי שלנו
 
דוח ממועדון מסיל"ה - בעבר פרויקט ארצי שלנו
 
דוח ממועדון מסיל"ה - בעבר פרויקט ארצי שלנו

חברים, מתנדבים, תורמים ופעילים יקרים,
בעבודה היומיומית שלנו במסיל"ה עם הקהילה הזרה אין לנו הרבה סיבות לחגוג. רוב הזמן אנחנו עסוקות בתגובה למקרי חירום ובניסיון לענות על הצרכים הרבים והדחופים של ילדי הקהילה ומשפחותיהם בעזרת משאבים מוגבלים. אבל השנה הגיעה סיבה גדולה לחגיגה - המעון הראשון שנבנה במסגרת היוזמה הממשלתית נפתח ברחוב הגר"א שבנווה שאנן.

אנחנו במסיל"ה ליווינו את התהליך הארוך מתחילתו, מאז שנבחר הבניין ב-2015, דרך הפיכתו לגן גדול - שגם עומד בדרישות התקינה המחמירות. היו בדרך הרבה עיכובים, ביורוקרטיה ותקלות לא צפויות, אבל הכל מתגמד כשרואים את התוצאה: בניין בן ארבע קומות שהוסב לחלל בטוח, צבעוני ומזמין עבור כ-240 פעוטות מהקהילה הזרה. כל סנטימטר במבנה מנוצל לטובת הילדים – אפילו על הגג נבנתה חצר משחקים עם מתקנים ודשא.

מאות פעוטות שהעבירו את חייהם ברביצה ללא תזוזה בלולים צפופים וחשוכים במסגרות מסכנות חיים, יעברו למעון החדש. שם נכנס אור יום מהחלונות, ושם יש מקום לרוץ ולשחק יחד, לאכול ארוחות מזינות ולגדול בבטחה, והכל בהשגחת הצוות המסור של עמותת יוניטף.

אחרי כעשור של שטח הפקר במסגרות הפיראטיות של דרום תל אביב, אחרי 17 מקרי מוות וכתבות על "מחסני הילדים", אנחנו זוכים לראות את ראשיתה של אלטרנטיבה ראויה. אין לי ספק שעיריית תל אביב וממשלת ישראל שיזמו את המהלך הצילו בכך חיים. בימים אלו אנו ממשיכים לעמול על הקמת מעונות נוספים.

שלכם,
מירי