המועדונים שלנו:
דף הביתשתי מלגות לימודים מטעם מועדון גבעתיים
 
שתי מלגות לימודים מטעם מועדון גבעתיים
 
שתי מלגות לימודים מטעם מועדון גבעתיים

1. חברות מועדון גבעתיים עם ישוואגה איינו זוכת מלגת הפדרציה 2017 , יחד עם ד"ר גדי בן-עזר מהמכללה למינהל שהמליץ לנו עליה, ועם הנשיאות ניצה הראל היוצאת ושושי פרנקל המכהנת.

 

 

 

 

 

 

2. מועדון סורופטימיסט גבעתיים העניק בקיץ 2016 מלגה למור לנגר אפל, להשתלמות ייחודית באוניברסיטת החלל, שהתקיימה השנה בטכניון בחיפה. מצורפת תמונתה של מור עם חברות מועדון גבעתיים ותקציר על ההשתלמות הייחודית, מור מלמדת בתיכון בחולון, מעודדת בני ובנות נוער ללמוד את מקצועות החלל ועשויה להמשיך בלימודיה בנושא.

וכך הציגה לפנינו מור את עצמה ואת החזון שלה:
שמי מור לנגר אפל. אני בעלת תואר ראשון בביולוגיה ימית וכיום מורה למדעים בחטיבת ביניים, חובבת חלל וקיימות. אחת מהמטרות שלי בחיים היא להוות השראה בקרב תלמידים.
לפני שאסקור בקצרה את חוויותיי מהקיץ, חשוב לי להודות לכן על התמיכה הכלכלית והאמונה שנתתן בי! תודה!
בקיץ האחרון ניתנה לי ההזדמנות הכבירה להשתתף בתוכנית ללימודי חלל מטעם אוניברסיטת החלל הבינלאומית. בכל שנה התוכנית מתקיימת במקום אחר בעולם והשנה התקיימה בטכניון בישראל.
השתתפו בתוכנית כ-104 סטודנטים מ-24 מדינות מרחבי העולם. התוכנית נמשכה כ-8 שבועות ובמהלכם נחשפתי ל-7 מחלקות: מדעים, רפואה, הנדסה, אפליקציות, אומנות, משפטים ומנהל עסקים.
כל יום בתוכנית היה שונה מהיום שקדם לו. מידי יום נחשפנו למרצים מעניינים מהתחום, לאסטרונאוטים כגון בז אולדרין - האדם השני שדרך על הירח, ג'ף הופמן - אסטרונאוט שתיקן את טלסקופ האבל (צילמתי אותו בווידאו מדבר אל תלמידיי) וג'סיקה מאייר - אסטרונאוטית שעברה את ההכשרה של נאס"א ובנוסף מהווה דוגמה לכך שאם יש לך חלום - תעשה הכל כדי להגשימו - התקבלה לנאס"א אחרי פעמיים שדחו את מועמדותה.
בנוסף, נחשפתי לסדנאות של ארגונים כגון קרן רמון וילדים מהתוכנית, לSpaceIL- ולפעילויות שונות אשר היוו לי כר השראה לפעילויותיי העתידיות.
תנאי הלימודים כפנימייה היוו נדבך מאוד חשוב לגיבושנו כקבוצה ועד היום כולנו בקשר ומשתפים אחד את השני במעשינו בתחום ומעבר לכך.
הלימודים היו מסביב לשעון. מהבוקר ועד הלילה וגם כאשר ישבנו בבר האוניברסיטאי, שוחחנו על אשר למדנו, על תוכניות חלל עתידיות והרמנו כוסית עם המנהל לשעבר של תחנת החלל הבינלאומית.
התוכנית נחלקה לשלושה חלקים: חלק ראשון כלל הרצאות ומבחנים. חלק שני כלל בחירת מחלקה והחלק השלישי כלל פרויקט קבוצתי.
בחלק השני הייתי במחלקת האומנות. בחרתי במחלקה זו מכיוון שרציתי להיחשף לסדנאות שעשויות להועיל לי כמורה. יצרתי סרטון להשראה לתלמידי חטיבת ביניים. השותפים שלי ליצירת הסרטון הינם מהנדסים מהתעשייה האווירית בישראל, מנאס"א ומחברה סינית שלכולנו נגע נושא ההשראה לילדים.
בנוסף, בעלי תפקידים בכירים מסוכנות החלל האירופאית הרצו לנו אף הם, ולמדנו כיצד לעמוד מול מצלמות/מדיה בתרחישי לחץ הקשורים לחלל.
בחלק השלישי, שמבחינתי היה המרגש מכולם, קיבלנו משימת מחקר בנושא מאדים: בדיקת היתכנות להתיישבות וחיים על הכוכב, כלומר, הכנת מפת דרכים למאדים לתיירות ולמחקר. הפרויקט שלנו הינו היחיד מבין השלושה שקיבל את חסות נאס"א. היינו צריכים להכין דו"ח בן 114 עמודים, חוברת תקציר לדו"ח והצגה שבה נעביר את המסקנות של הפרויקט באופן ברור. אני אישית חקרתי את נושא "הארצה" (Terraforming)- כיצד ניתן לשנות את תנאי המחייה על מאדים שיידמו לאלו השוררים על פני כדור הארץ. נושא מרתק אך קשה לביצוע, לפחות בשלב זה.


לסיכום- מה קיבלתי מכל התוכנית?
חברים חדשים מכל מיני מקומות בעולם.
ידע- בתחומים שונים.
היכרות עם אנשי מפתח בתחום.
חוויות וסיפורים
מתנות ומזכרות
המון תמונות
והכי חשוב - השראה לעבודה עם ילדים והשראה לעצמי.