המועדונים שלנו:
דף הביתפעילות מועדון נתניה – בקור בפלנתניה ב-10.2016
 
פעילות מועדון נתניה – בקור בפלנתניה ב-10.2016
 
פעילות מועדון נתניה – בקור בפלנתניה ב-10.2016

עיריית נתניה קבלה תרומה מיפני, והקימה בנין עם כפה עגולה, אודיטוריום וחדרים לסדנאות. המקום נקרא פלנתניה. בחזית הבנין יש מתקנים הממחישים את חוקי הפיזיקה. מאחורי הבנין יש גן יפני. כרטיס כניסה למבקר הוא 45 ₪ . לתושבי נתניה המחיר 35 ₪. קבלנו עבור ילדי מועדונית היום קשת בענן מחיר מוזל של 25 ₪. היו מספר ילדים חסרי אמצעים, שלא יכלו לרכוש כרטיס ואני רכשתי עבורם את הכרטיסים.
ב-27.10.16, אחרי שהילדים אכלו ארוחת צהרים, נסענו לבקור בפלנתניה - 16 ילדים ושלש מטפלות מהמועדונית. אני הצטרפתי אליהם. מהתקציב, שקבלנו מקרן הפעולה, הזמנתי שתי מכוניות טרנזיט והילדים הוסעו מהמועדונית שבקרית נורדאו לפלנתניה, במסגרת הפעילות במועדונית היום.
בתחילה התנסו הילדים במתקנים שבחצר, בהדרכת מדריך. אחר כך קבלו מחצית השעה, בכדי להשתעשע בהם כרצונם. משם נכנסו הילדים לאודיטוריום לצפות בסרט. על התקרה הקעורה הוקרן סרט על החיים בקרקעית הים. התקרה הקמורה יצרה אשליה של סרט תלת-מימד. ישבנו על כסאות והרמנו את ראשינו מעלה. אחדים מהילדים שכבו על הרצפה, בכדי שיוכלו לצפות בסרט טוב יותר.   
אחרי הסרט עברו הילדים לסדנה ובה יצרו משקפיים מנייר. למשקף אחד חיברו נייר צלופן אדום ולמשקף שני חיברו נייר צלופן כחול. על המסך הוקרנו שקופיות, שצולמו מתוך חללית בשיטה תלת-מימדית, והילדים צפו בהן, בעזרת המשקפיים שיצרו. הילדים חזרו למועדונית מרוצים מאד והמטפלות הודו לי על הליווי ולמועדוננו על המימון.