המועדונים שלנו:
דף הביתמשקיפה כותבת על כנס הנציבות 2016
 
משקיפה כותבת על כנס הנציבות 2016
 
משקיפה כותבת על כנס הנציבות 2016

בכנס הנציבות בפדרציה באירופה השתתפו נציגות האיגוד הישראלי נציבות בפדרציה יהודית חנניה ובתיה בילר, נשיאה ניצה הראל ומשקיפות עדנה ברקאי, ליזט פרץ, שוש פרנקל, מרגלית שליין
כבר עם עלייתנו למטוס חשנו התרוממות רוח ושליחות, אתנו במטוס היה נשיא המדינה ראובן ריבלין
ואכן מטוס נשיאותי בו ישבו גם נשיאת האיגוד המכהנת, נשיאה נכנסת וסגנית נשיאה של האיגוד.
יצאתי לכנס כדי לחוש, להתרגש ללמוד, לחוות, לקבל השראה ולקבל רעיונות.
אתאר את החוויה האישית כי הנציבות יציגו את התכנים.
בהחלט הכנס היה ייחודי נסעתי כמשקיפה, יצאנו כקבוצה עם גאוות יחידה. כאשר המטרה החשובה של חיזוק קשרי החוץ והידידות הסורופטימיסטית באה לידי ביטוי בכנס החגיגי.
התרועענו עם חברות רבות מכל העולם , הצטלמנו עם חברות מתוניס ומהאיטי , חברה מכווית, ובחורה צעירה מדובאי שהגיעה עם תינוקת ש"גנבה את ההצגה" ( החברה הניקה בכנס ,סימן שכל צעירה יכולה להצטרף לארגון שלנו ,הכול אפשרי) ועם עוד חברות... הייתה תחושה נפלאה באוויר, כולן הסתובבו עם התגים על החזה  ושמן רשום עליהם ושם הארץ אותה הן מייצגות ,כולן התבוננו בתגים וזוהי הייתה נקודת פתיחה לשיחה, החלפנו כרטיסי ביקור, ואני גם נתתי לכל אחת שהכרתי פלייר שמסכם במלל ובתמונות פרויקטים של מועדון הנגב.
אמנם חסר היה בכנס תיעוד הפרויקטים שלנו, הוצגו מצגות המתארות את העשייה הנהדרת של מועדונים ואיגודים מארצות שונות ,התבוננתי בהן בהתלהבות ובעניין רב. בתקווה שבשנה הבאה נציג פרוייקטים משלנו.
הבנות החליפו כרטיסי ביקור, אבל חייבת לציין שקשה לזכור את כולן, היו לנו מפגשים קצרים על קפה ועוגה בהם יכולנו להכיר, נסענו למסעדה בהר ויטושה לארוחת ערב חגיגית בה לבשנו מיטב השמלות ולצלילי מוסיקה בולגרית וריקוד פולקלור עליז יצאו במחול גם החברות, חברי הלהקה רקדו גם על גחלים בוערים. הייתה לנו ארוחה בולגרית אותנטית. גם ציינו יום הולדת לחברתנו עדנה ברקאי.
הר ויטושה מתנשא מעל סופיה לגובה 2,300 מטרים וכיפתו הגדולה היא אחד מסמלי העיר. ריאה ירוקה זו נמצאת במרחק 10 ק"מ דרומית לעיר
החוויה עוצמתית 250 נשים מכל העולם ישבו, כאשר לפני כל קבוצה ניצב דגל המדינה אותה הן מייצגות ושם המדינה. הארגון מופתי.
נעים היה לפגוש חברות שכבר הכרתי בארץ בהזדמנויות שונות .להעלות זיכרונות ולספר על הפעילויות שלנו.
התרגשות מיוחדת הייתה לי בארוחה בגאלה בסופיה , כשפגשתי סורופטימיסטית מבלגיה קלייר הובלייט אשר סיפרה שהיא רוצה להגיע לישראל לבקר ביער הקדושים שם נטעו עץ לזכרו של אביה חסיד אומות עולם, שעזר ליהודי בלגיה במלחמת העולם השנייה. היא הכירה גם את מרגלית שליין שעוסקת בחקר השואה. הזמנתי אותה לבקר ובהחלט לצאת יחד לסיור.
יחד עם זאת לכנס מתלווה חלק של בילוי, טיול והיכרות עם המדינה המארחת. סופיה, בירת בולגריה, היא אחת הבירות העתיקות באירופה ויש בה עבר עשיר - טיול בעיר מפגיש בין מסורת וקידמה ומגלה לא רק היסטוריה, והיא גם עיר עכשווית, תוססת ופעילה. הזדמנות מיוחדת הייתה לי לצאת יחד עם ניצה הראל ושוש פרנקל וגם עם הבעלים איציק, שלום ויוסי "סורופטימיסטרים", טיילנו יחד והעמקנו את החברות ,היה נעים מאוד לטייל ,בעיר העתיקה בסופיה בהדרכה מקומית, הבילוי המשותף בערבים ובכלל לנסוע יחד במכונית צפופה באווירה חברית בנופים הנפלאים של בולגריה  למנזר ברילה ,וכמו בטיול אתגרי, יצאנו גם לטיול רגלי בשמש החמה לראות את המפל בצוקי גרניט מרשימים.