המועדונים שלנו:
דף הביתסיכום הכנס הארצי 2016
 
סיכום הכנס הארצי 2016
 
סיכום הכנס הארצי 2016

סיכום הכנס הארצי 2016

מועדון נתניה נוסד בשנת 1965. היה בדעתנו לחגוג 50 שנה להיוסדו, אך נתבקשנו לדחות את החגיגה למועד הכנס הארצי השנתי, בגלל ריבוי ארועים – 60 שנה למועדון נהריה, צ'ארטר למועדון ירושלים. מועדון נתניה מונה 11 חברות, רובן חולות. לכן הוטלה המשימה על שוש פרנקל, נשיאת המועדון.
שוש תכננה תכנית יפה לכנס בן יומיים, אך החברות לא נרשמו. היא נתבקשה להכין כנס בן יום אחד וזאת עשתה: היא דאגה למקום לתוכן ולכל הפרטים הקטנים. ואכן לכנס זה נרשמו חברות רבות, אומנם ברגע האחרון.
הכנס התקיים במלון מצפה ים בנתניה. זהו מלון קטן ואינטימי. באולם היו שולחנות מכוסות במפות צהובות ועל כל שולחן היה עציץ עם פרח. על הקיר  נתלו  שני דגלי האיגוד, האחד צהוב ומשנהו כחול. בטכס הפתיחה נוכחו 110 חברות. בהמשך הכנס היו 89 חברות. תודה לחברות שהגיעו, בלעדיכן הכנס לא היה מתקיים.
אני עסקתי בגבית התשלום בכניסה ולכן לא נוכחתי בטכס הדלקת הנרות ולא שמעתי את נאום הפתיחה של שוש ואת הברכות של נציגות העיריה ונציגות של ארגוני המתנדבים השונים בעיר.
ההרצאות היו מעניינות: הדה רכניץ-קיזנ'ר הרצתה על התנועה הפמניסטית ביהודות האמריקאית. ד"ר מריאנה נאומובסקי קראה שיר שחברה. יוסי וקסלר הרצה על נשים יוצרות באומנות, בליווי מצגת וקטעי מוזיקה. הארוחה היתה טעימה והזמר אושר הנעים לנו בשירתו בהתכנסות ובזמן הפנוי, שבין ההרצאות. המצגות על פעילות המועדונים היו מענינות.
בטקס הנעילה חולקו תעודות על עצים לחברות, שהגיעו לגיל שמונים. ארלט אדלר זכתה לברכות מיוחדות בהגיעה לגיל תשעים. עליה קדם בורכה לרגל יום הולדתה ה-83 וקבלה עציץ. שרשרת האיגוד נמסרה על ידי הנשיאה היוצאת, ניצה הראל, לנשיאה הנכנסת, שוש פרנקל. ניצה הראל העניקה את שרשרת המועדון המצטיין למועדון ראשון לציון. שוש קבלה עציץ וניצה קבלה זר גדול.
תודה  למועדונים, שנתנו למועדוננו שי לקרן המלגות. תודה לשוש על התכנון והביצוע ותודה למי שסייע בידה בארגון הכנס. נהניתי מהמפגש עם חברות המועדונים ומהאוירה הטובה, ששררה בכנס. אני מקווה, שהכנסים הבאים לא יפלו באיכותם מכנס זה.