המועדונים שלנו:
דף הביתנא להכיר את לנה אגפונוב ממועדון הנגב
 
נא להכיר את לנה אגפונוב ממועדון הנגב
 
נא להכיר את לנה אגפונוב ממועדון הנגב

את לנה היכרתי בתפקידי כיו"ר ועדת המלגות של האיגוד, אבל בשלב זה רק מתוך המסמכים שצרפה לבקשת המלגה,  שמאד הרשימו וריגשו.

לנה סיימה תואר ברוקחות לפני עלותה ארצה חולה. בשלב זה הגיעה לישראל שהייתה  ידועה ברמת הרפואה, ולנה האמינה שכאן יוכלו לטפל במחלת הכליות שלה. ואכן הצליחו לרפא את המחלה, אך לא הצליחו למנוע את תהליך העיוורון שהוא ספיח שלה. לנה הבינה שלא תוכל לעסוק ברוקחות ועליה לעשות מיפנה בחייה ולהתמחות במקצועות המבוססים על הפעלת חושי המישוש והשמיעה, כדי להיות עצמאית ולכלכל את עצמה. מכאן החל תהליך למידה של שיטות טיפול שונות, ובחריצותה ונחישותה צברה תארים והתמחויות.

לנה זכתה במלגת הפדרציה בסכום נכבד, והיום היא משלימה עוד תואר במכון וינגייט.

תוכנית הלימודים מכילה יומיים של התמחות בביה"ח "רמב"ם" בחיפה. מאחר שהוצאות שכה"ל וההתנהלות עם כלב נחייה גבוהות. פנתה למועדוננו בשאלה האם מישהי

מחברותינו תוכל להלין אותה וכלבתה, לילה בשבוע, לאורך זמן.  יויו (יהודית ינאי)  התנדבה,וכל הכבוד לה.

אישיותה הכובשת של לנה הביאה ל"אירוח" שהוא הרבה מעבר למיטה וארוחה. יויו מסיעה אותה אל ביה"ח, ומשמשת לה ל"עיניים", ע" הקראת החומר הכתוב.

פגשתי את לנה בכנס ברחובות ובישרתי לה על הזכייה, אבל רציתי לפגוש אותה להיכרות עמוקה יותר, ואכן לפי זמן מה נפגשנו, כמה חברות, בביתה של יויו בחיפה, והשיחה שהתפתחה הייתה מרתקת.

היא נעימה, ופתוחה וחכמה, ומקסים לשמוע את דבריה, הסבריה ודעותיה. הבנתי באותו אחה"צ, מהם הכוחות המנהלים את חייה, מאין נובעת נחישותה להתקדם,

להצליח, לא רק למען עצמה אלא גם לתרום לעיוורים אחרים, לחזק ולעודד אותם.

נאחל לה הצלחה בלימודיה, בעבודתה ובתרומתה לקהילה.