המועדונים שלנו:
דף הביתמועדון נתניה לוקחת אמהות וילדים לטייל
 
מועדון נתניה לוקחת אמהות וילדים לטייל
 
מועדון נתניה לוקחת אמהות וילדים לטייל

זה מספר שנים מועדוננו פועל למען אמהות חד הוריות. החברות פועלות, לפי הנחייתה של עו"ס מירב מור, האחראית על משפ"חה (משפחות חד הוריות) באגף הרווחה בעיריה. בתחילה העסקנו את הילדים, בזמן שאמהותיהן קבלו הרצאות והנחיות, מפי פסיכולוג. אח"כ עברנו להעשרה – הרצאות בתחומים שונים, באולם שהקצתה לשם כך ב- ויצ"ו.
בעזרת מענקים, שקבלנו מקרן הפעולה של האיגוד, ארגנו לאמהות ולילדים סיורים וימי כיף. הם בקרו במרכז ידיעות אחרונות בחולון, ובמוזיאון המזגגה בנחשולים. בקיץ האחרון בקרו בגני יהושע ובממדיון. אנו מימנו את מחיר האוטובוס. את כרטיסי הכניסה מימנו נערים, שתרמו את הכספים, שקבלו במתנה לבר המצווה שלהם.
השנה המשכנו בפעילות. חברותינו הרצו בפני האמהות:  שוש פרנקל הרצתה על שימוש מושכל בתרופות, וד"ר פאולט בנצה הרצתה על ליקויי למידה. בחופשת הפסח, ב-17.4.16, העו"ס תכננה יום כיף בגינת הלברכט במושב ביתן אהרן. אנו מימנו את הנסיעה במיניבוס, ושלמנו חלק ממחיר כרטיסי הכניסה של הילדים. השתתפו 10 אמהות ו-14 ילדים. אני ליוויתי אותם במכוניתי והתרשמתי מהפעילות, שהיתה במקום.
הגינה היתה בתוך פרדס קלמנטינות. היו בה ביתנים, סככות, גן ירק, לול תרנגולות, לול ברווזים ודיר עיזים. בשטח היו פזורות נדנדות ומתקנים אחרים.
ההפעלה הראשונה היתה אפיית פוקצ'ות. הילדים רידדו בצק, יצקו עליו שמן זית ופזרו גבינה וזיתים. אח"כ מסרו אותו למדריך, שאפה אותו בתנור. הפוקצ'ות האפויות היו טעימות וכל אחד מהילדים ומהאמהות קבל חתיכה.
ההפעלה השניה היתה הכנת קישוטים מירקות. כל ילד קבל צלחת עם ירקות בצבעים שונים וכלי חתוך מתאימים והכין מהירקות פרחים וקישוטים שונים.
ההפעלה השלישית היתה הכנת מיצים מפירות. היתה שם מסחטות קטנות לסחיטת תפוזים, מכונה להכנת מיץ תפוחים וערימות של פירות. הילדים סחטו, שתו ונהנו מיגיע כפיהם.
ההפעלה הרביעית היתה צביעת עציצים. בתוך כל עציץ נשתל שתיל קטן של חסה. הילדים קבלו במתנה את העציצים, שצבעו. הילדים נהנו להסתובב בשטח הפתוח וחזרו הביתה בצהרים מלאי חוויות.

מצ"ב מכתבה של מירב מור :
היי עליזה
מצ"ב התמונות מפעילות הורה ילד במשק הלברכט ביתן אהרון.
בסיום היום ציינו הן ההורים והן הילדים כי היה להם בוקר רגוע, נעים, טעים ובריא.
המון תודה על שיתוף הפעולה בינינו בזכותו יצא הטיול לפועל.
בתקווה להמשך שיתופי פעולה.
חג שמח!
מירב מור-עו"ס לעניין סדרי דין
רכזת מרכז משפח"ה