המועדונים שלנו:
דף הביתקרן המגלות של מועדון רחובות על שם חנה כהן ז"ל 2016
 
קרן המגלות של מועדון רחובות על שם חנה כהן ז"ל 2016
 
קרן המגלות של מועדון רחובות על שם חנה כהן ז"ל 2016

קרן המגלות של מועדון רחובות על שם חנה כהן ז"ל
ליוותה את הטקס זהבה רוזנמן, יו"ר ועדת המלגות:
הגב' סילבי דימנט –רכזת פרויקטים בפורום לקידום מעמד האישה,
הגב' רות כהן היקרה, חברתנו למועדון. אמה חנה, הקימה את קרן המלגות לפני למעלה מארבעים שנה. הקרן קרויה על שם חנה כהן ורותי ממשיכה לתרום מלגה שלמה לזכרה מדי שנה בשנה.

כבוד נשיאת המועדון דרורה ינקוביץ, חברותי היקרות שבזכותכן מתקיים ערב זה וכמובן ארבעת הסטודנטיות טל, נוי, ענבר ועינת שנמצאו ראויות, על ידי הועדה, לקבל מלגת לימודים מארגון הסורופטימיסט ברחובות בשנה זו
השנה אנו מחלקות ארבע מלגות לסטודנטיות תושבות רחובות שענו על הקריטריונים שהצבנו. כל הארבע תרמו לקהילה ושרתו בצה"ל.

אנו בארגון הסורופטימיסט רואות חשיבות רבה בלימוד מקצוע המוביל לעצמאות כלכלית ולהתקדמות בחיים, להובילן לאיכות חיים משופרת, גם אם הדרך מלווה בקשיים לא מעטים ונסיבות אישיות לא קלות.

חברות הארגון ברחובות תורמות כסף למלגות במהלך השנה בדרכים שונות. חברה החוגגת יום הולדת או שמחה במשפחתה תורמת לקרן המלגות, אם מישהי רוצה להנציח בני משפחה, גם כן תורמת לקרן, חברתנו סילביה פלאורז מציירת כרטיסי ברכה שכל ההכנסות ממכירתן נכנסות לקרן. כך אנו אוספות שקל לשקל כדי שנוכל לעזור ולו במעט למי שזקוקה. מקבלות המלגות מייצגות מגוון מקצועות הנרכשות באקדמיה.

טל, בת 23 לומדת פזיותרפיה באוניברסיטת באר שבע. שרתה בצבא בתפקיד מסווג בחיל המודיעין ובהמשך דרכה בצבא שרתה כקצינה. למרות קשיים כלכליים ואי יכולת המשפחה לעזור, לא ויתרה ומממנת את לימודיה בעצמה. בחרה לעבוד כמדריכה בחדר ספורט עם מטופלים בעלי פיגור שכלי, עיסוק המעיד על רגישות ונכונות להתמודדות לא קלה עם בעלי צרכים מיוחדים. הוועדה מצאה אותה ראויה לקבל מאתנו מלגה, וכולנו מאחלות לך הצלחה בהמשך לימודיה.

נוי, בת 29 לומדת רפואה באוניברסיטת תל אביב ועוסקת כאנליסטית מחקר רפואי במשרת סטודנט. כשהייתה בת 16 אביה נפטר והמצב הכלכלי בבית היה קשה מנשוא. נוי לא קבלה את החיים כפי שהיא אומרת כ"גזרת גורל", השקיעה את כל כולה בלימודים וסיימה את תיכון דה שליט בהצטיינות. בצבא שירתה ביחידה 8200 ובמהלך השירות פיקדה על צוות איסוף מודיעין.
למרות כל הקשיים לא וויתרה על תרומה לקהילה והתנדבה בפרויקט עד"י לנערות מצוקה ברחובות. אנו מאחלות לך נוי הצלחה בהמשך ואין ספק שאת ראויה לקבל את המלגה.

עינת בת 25 לומדת הנדסה תעשיה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון. שרתה בצבא כטכנאית אלקטרוניקה בחיל האוויר וסיימה שירותה כראש לשכה הנדת כלי טייס. המצב הכלכלי של משפחתה לא מאפשר לעזור ועינת לא בוחלת בכל עבודה כדי לממן את הלימודים. מצאנו את עינת ראויה לקבל מאתנו מלגה ומאחלות לה הרבה הצלחה בהמשך הלימודים.

ענבר ילידת ,1988 נשואה ואם לשתי בנות, לומדת חינוך ופילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים. ענבר מוכיחה שאפשר להיות אם לשתי ילדות קטנות (2.5 וחצי שנה) גם ללמוד וגם לעבוד. כבת לאם חד הורית ומצב כלכלי לא פשוט בבית ענבר לא ויתרה ובמסגר לימודיה בתיכון ע"ש אהרון קציר ומכון ווינגט הוכשרה כמדריכת כדוריד. בצבא העדיפה לשרת כקצינה בתפקידים שוני וסימה כקצינת בקורות בפיקוד זרועה היבשה. בשנים שלפני השירות הצבאי ואחריו עסקה בעיקר באימון ולימוד כדוריד בבתי ספר יסודיים. תמיד מצאה יום בשבוע באופן קבוע להתנדב בעמותת אנוש. כיום עובדת במשרה חלקית במוזיאון הפרדסנות על שם דונדיקוב ומקבלת הרבה שבחים על פעילותה, על הגישה נעימת הסבר, הסבלנות והאחריות שמגלה כלפי המבקרים. ענבר את מסמלת את האישה הכל יכולה ומוכיחה שאפשר ללכת בדרך בה מאמינים. מאחלים לך הצלחה בהמשך ושמחים אם יכולים לעזור. בהחלט ראויה לקבל מאתנו מלגה.

מייל שקבלה זהבה לאחר הטקס:

היי זהבה,

שוב, אין בפי מלים להודות לכן!!

שתי שאלות לי אלייך;
1) קראתי על פרויקט ״בואי אימא״ והתחברתי לאמור ממקומי האישי. אשמח אם תיידעי אותי במה אוכל לעזור?
2) מלגתכן הנה כסף חסד, ומשום שנתתן לי תחושה של אחת מכן, אני מבקשת להפריש ממנה 350₪ (10%) לקופתכן המשותפת למלגות הבאות.

אשמח אם תיידעי אותי למי? (אלייך?) או לאן אפשר להעביר את הסכום.
לחלופין, אם בפרויקט ״בואי אימא״, או אם את מכירה, מישהי שילדה ומצבה הכלכלי קשה, אשמח אם הכסף יועבר אליה.

שוב, המון תודות,
ענבר.

נ.ב. פרויקט "בואי אימא" במסגרת הפרויקטים שזהבה ואילנה אליאב מפתחות במסגרת הקורס למגדר של הפורום הנשי של עירית רחובות . אילנה פתחה את הפרויקט הבא.