המועדונים שלנו:
דף הביתפעילות מועדון נתניה בשנת 2016-2015
 
פעילות מועדון נתניה בשנת 2016-2015
 
פעילות מועדון נתניה בשנת 2016-2015

פעילות מועדון נתניה בשנת 2016-2015
מועדון נתניה הצטמצם, בגלל מחלתן של אחדות מחברות המועדון. יחד עם זאת המועדון המשיך בפרויקטים, שהיו לו בשנה שעברה.
התנדבות במועדונית יום
במועדונית היום קשת בענן בקרית נורדאו נתניה, מבקרים כשלושים ילדים ממשפחות מעוטות יכולת. הם באים לאחר שעות הלמוד בבית הספר ונשארים במקום עד שעה 16.30. ארבע-חמש חברות באות פעם בשבוע, למשך שעתיים בימים שונים. הן עוזרות לילדים המתקשים בשעוריהם, מספרות להם ספורים ומשחקות אתם.
השנה הוזמנו חברותינו להשתתף ביום המשפחה ולצפות בתכנית שהילדים הכינו להוריהם. הילדים עלו על במה, קראו מה שכתבו - דברי תודה להורים - והביעו את אהבתם לאב ולאם. הם שרו ורקדו לקול שירים על משפחה.
במסיבה היינו שלש מחברות המועדון. בסיום, ברכתי את הילדים, שיגדלו בריאים ושמחים ויביאו נחת להוריהם. כל ילד קבל במתנה ספל מקושט בלב, וגם אני זכיתי לקבל ספל כזה.

הבנות רוקדות הילדים שרים
למוד עברית לעולים מאתיופיה
פרויקט נוסף הוא תגבור בלימוד עברית לעולים מאתיופיה. פעם בשבוע ארבע מחברותינו נפגשות עם התלמידים, למשך שעה ומחצה, ועוזרות להם להכין שעורי בית בעברית. התלמידים להוטים ללמוד ואנו מרוצות מקצב התקדמותם. עם היציאה לפגרת הקיץ חגגנו אתם את סיום השנה. הנשים הביאו כיבוד – מאכלים טיפוסיים של העדה האתיופית. התגבור התחיל בספטמבר 2014 ומסתיים בתחילת מאי 2016. התלמידים המצטיינים נרשמו להמשך למודים במסגרת 12 שנות לימוד. הנשים למדו עברית ואנו למדנו להכירן מקרוב.
פעילות עם חרשים-אלמים
השנה יצרנו קשר עם צביה כץ, מנהלת מועדון אח”א בנתניה, השייך לאגודת חרשים ארצית. חברותינו הרצו בפני החרשים שתי הרצאות, בעזרת מתורגמנית לשפת סימנים. הנושאים היו: שימוש מושכל בתרופות ובעיות של לקויי למידה. בעקבות זאת, הוזמנו חברותינו להשתתף במסיבת חנוכה, שערכו חברי המועדון. אלה איזנברג ועליזה כץ הצטרפו למסיבה. רב הסביר להם את מהות החג. הם ספרו, כיצד חגגו את חג החנוכה בגולה. קבוצת תלמידים מבי"ס ע"ש רבין בתל מונד הפעילה את החברים במשחקי חברה משעשעים. למדנו להכיר פעולות המיוחדות רק להם, כגון: הם שוחחו זה עם זה בתנועות ידים ובהשמעת קולות. כשהמנהלת רצתה שישתרר שקט, היא כבתה את האור והדליקה שוב וכולם השתתקו. במקום למחוא כפיים החברים הרימו את ידיהם ונענעו את כפות הידים. אנו מקוות, שיהיה המשך לקשר, שיצרנו אתם.