המועדונים שלנו:
דף הביתצ'רטר בירושלים, נאום של עליה קדם
 
צ'רטר בירושלים, נאום של עליה קדם
 
צ'רטר בירושלים, נאום של עליה קדם

היה לי חלום!

כאשר הייתי נשיאת האגוד ב-1987,ייסדתי יחד עם חברותי, את המועדון הראשון בסקטור הערבי – מועדון טירה-טייבה. קיוויתי, שמועדון זה יהיה הראשון במועדונים הערביים אך לדאבוני נסיבות הביאו לפרוק המועדון המשותף ולהקמת מועדון טייבה. המועדון פרח ובמשך שנים היה מועדון למופת בפעילותיו . הם פיתחו פרויקטים רבים בכפר  והכוח המניע הייתה חנאן נאשף ז"ל .היא מלאה גם תפקידים רבים ברמת האגוד. מועדוני, רחובות
קיים עם מועדון טייבה מה שמכנים "קשר חברות"   " friendship link" . היו לנו מפגשים משותפים רבים גם בטייבה וגם ברחובות. חנאן ז"ל הייתה גם חברה אישית שלי ואני מתגעגעת אליה.

לדאבוננו מועדון טייבה לא שרד את מחלתה של חנאן ז"ל כבר מספר שנים שאין לנו מועדון בסקטור הערבי. כאשר נודע לנו על פתירתה של חנאן ז"ל, קיימנו מפגש אזכרה עבורה במסגרת הכנס השנתי שהתקיים ברחובות. הצענו למשפחה להקים מועדון לזכרה. היות ורנין, בתה היא תושבת ירושלים , הצענו את ירושלים. העיר, שאותה רואים בני כל הדתות עיר מיוחדת.
רנין ומשפחתה שמחו לרעיון.

לפני שנתיים התחלנו את המסע הארוך הזה והיום אנו מגיעים לשלב חדש, אתן מתקבלות למשפחת הסורופטימיסטיות. האתגר הוא גדול כי עד עתה אין מועדון בישראל ששואף להגשים את אשר אתן שואפות לו. כולכן בהסכמתכן להצטרף למועדון בירושלים הסכמתם עם החזון של ידידות בין נשים מכל הדתות המתגוררות בירושלים ובסביבתה.

השאיפה לפתח ידידות וקשרים חברתיים היא המטרה הראשונה של המועדון. כאשר יש בסיס אמון ואמפטיה בין חברות, המבוסס על קבלת התרבות, החזון והשאיפות של כל אחת מהן. כאשר יש הסכמה והכרה, שיש שוני בין אנשים, אבל על אף זאת, יש בסיס איתן לחברויות ושותפויות, תוכלו להתקדם כדי להתארגן לעזור לנשים ונערות הזקוקות להתערבותכן ועזרתכן ברוח החזון הסורופטימיסטי.

אני מאחלת לכן הצלחה במשימה זו. הצלחתן היא הגשמת חלומי. אני מקווה, שהצלחתכן גם תהיה השראה להקמת מועדונים נוספים בערים רב-תרבותיות בישראל.

שלכן,
עליה קדם
סנדקאית godmother