המועדונים שלנו:
דף הביתחברות סורו בכנס בר אילן 31.12.15 על זכיוית דמוקרטיה ושלום
 
חברות סורו בכנס בר אילן 31.12.15 על זכיוית דמוקרטיה ושלום
 
חברות סורו בכנס בר אילן 31.12.15 על זכיוית דמוקרטיה ושלום

ביום חמישי האחרון, המסיים את שנת 2015, במזג אויר קר וסוער התכנסנו באוניברסיטת בר אילן, באווירה חמה ומחבקת, חברות מועצת אירגוני הנשים בישראל, בראשות גילה אשרת יו"ר ויצו, ופרופ' זהבית גרוס ראשת קתדרת אונסקו לחינוך לערכים, זכויות אדם דמוקרטיה סובלנות ושלום באוניברסיטת בר אילן.
יהודיות ומוסלמיות, אתיופית מזרחיות ומערביות, דתיות שומרות מסורת וחופשיות, מעולם המדע המשפט והרבנות, חברות כנסת מסיעות, שונות, ופעילות באירגוני מתנדבים, כולם חברו בכנס זה יחדיו כדי לדון בנושא :
זכויות נשים: היבטים דתיים, חינוכיים, משפטיים וחברתיים
בארבעה מושבים שהתפרשו לאורכו של היום, נשמעו דבריהם של כ-20 נשים מובילות, שהרימו כל אחת, במקומה ובתפקידה, את תקרת הזכוכית, וסללה את הדרך לבאות אחריה. לאלה שלא זכו להשכלה, שנרצחו, שהושפלו, שהוגבלו שהוטרדו, שדוכאו. הכל השתתפו בשמחת המפגש, בין ידידות ותיקות, עמיתות למחקר, לפעילות ציבורית, אירגונית, והתנדבותית.
כולנו, חברות איגוד הסורופטימיסט וארגונים נוספים, קיבלנו את ההזמנה לכנס בה צוין שמות המשתתפים, ונושאי הדיון, ולכן אקצר ואציין רק את משתתפות המושב השני שהוקדש לזכרה של חברת הכנסת נדיה חילו ז"ל אותו הנחתה ברגש ובכישרון רב חברתנו מזל רנפורד לשעבר מנהלת "כרמל" המרכז הבינלאומי להכשרה של משרד החוץ בחיפה. כיום הכוכב העולה במסגרת מועצת אירגוני הנשים בפעילות הבינלאומית אותה מרכזת עו"ד אביבה קולמן. ואלה משתתפות הפנל המיוחד שהוקדש ל " מגזרים.."
ד"ר סראב אבו רביע קווידר – אוניברסיטת בן-גוריון על נשים פלסטיניות בנגב.
ד"ר ג'נאן פראז-פלאח – על נשים דרוזיות בין קדמה למסורת.
ד"ר שמחה גטהון - עולמן של נשים אתיופיות.
אציין כי בתה של נדיה חילו ז"ל השתתפה בכנס,
הכינה מצגת מרשימה על אמה, וקיבלה תעודת כבוד לזכרה
.
תודה מיוחדת לשושנה פרנקל נשיאתנו המיועדת,
שאירחה לי לחברה ותיעדה בצילום