המועדונים שלנו:
דף הביתפעילות מועדון נתניה
 
פעילות מועדון נתניה
 
פעילות מועדון נתניה

פעילות מועדון נתניה

מועדוננו יצר קשר עם ארגון חרשים ארצי – אח"א, סניף נתניה. חברותינו ושוש פרנקל, נשיאת המועדון ופאולט בנצה הרצו בפני חברי המועדון על נושאים שונים. אלה איזנברג ועליזה כץ השתתפו במסיבת החנוכה של חברי המועדון.
בארץ קיימים 15 מועדוני אח"א. הגדולים שבהם נמצאים בת"א, בירושלים ובחיפה. המועדון בנתניה קיים למעלה מעשרים שנה והחברים בו חשים, כמו במשפחה. בהחזקת המועדון משתתפת הרשות המקומית ב-50% וארגון אח"א ב-50%.
נכדה של חבר המועדון יזמה עם חבריה מכתה י"ב בבי"ס רבין בתל-מונד ארגון תחרויות וחידון נושאי פרסים, במסיבת החנוכה של מועדון אח"א בנתניה. זאת במסגרת מחויבות אישית בביה"ס. אחת התלמידות היתה צלמת שתעדה את הארוע.
בין האורחים במסיבה, מלבד שתי חברות מועדוננו היו שתי נערות, הלומדות את שפת הסימנים באוניברסיטה.
החברים תקשרו בניהם בעזרת תנועות ידיים. כשהמנהלת רצתה למשוך את תשומת לבם, היא כבתה את האור והדליקה שוב. על הבמה עלה הרב יסט מירושלים, שהינו מתנדב בארגון "ישראל צעיר", שחבריו הרבנים מתנדבים במועדוני אח"א ברחבי הארץ, במשך 25 שנה.
הרב הסביר לנוכחים מה מהות חג החנוכה, מה הרקע ההסטורי שלו ומהם מנהגי החג. אשה מתורגמנית תרגמה את דבריו לשפת הסימנים. אחת מחברות המועדון שאלה: מדוע בברית המועצות חגגו, רק את החגים ראש השנה ופסח ולא את חג החנוכה? הרב ענה שהשלטונות בברית המועצות אסרו על קיום פולחנים דתיים. את ראש השנה ופסח אפשר היה לחגוג בסתר, אך את הדלקת נרות החנוכה אי אפשר היה להסתיר. חבר אחד ברך על נרות החנוכה וחבר שני הדליקם.
התלמידים ארגנו תחרויות: אכילת סופגניה ללא עזרת ידים, האכלת חבר אחר בסופגניה, כשעיני שני המתחרים קשורות והיד הפנויה מאחורי הגוף. השחלת נר לתוך בקבוק, כשהנר קשור לחגורתו של המשתתף מאחור. התחרויות היו משעשעות והזוכים זכו בפרסים. הקהל הריע לזוכים ע"י נענוע כפות הידים המורמות. לקהל חולקו סופגניות. זה שמצא בסופגניתו פתק זכה בפרס. התלמידים ארגנו חידון, אך אנו חזרנו לבתינו, בגלל השעה המאוחרת. אנו מקוות שנמשיך לשתף פעולה עם מועדון אח"א.