המועדונים שלנו:
דף הביתתקשורת בין-דורי
 
תקשורת בין-דורי
 
תקשורת בין-דורי

תקשורת בין הדורות
יש ארבעה דורות במוקד הרחבה כחברות פוטנציאליות ל-SI. כארגון נשי עולמי, מועדוני הסורופטימיסט מצביעים על השוני בין הדורות שעלולים להשפיע על פעילותם. נושאים כמו גיוס, בנית צוותים, התמודדות עם שינויים, מוטיבציה וניהול והתקשורת באופן כללי.
עיקרי המחקר שאציג פה הם שהתקשורת תלויה בגורמים המושפעים משנת הלידה, כמובן, אי-אפשר להכליל בקשר לכולם, אבל העובדה היא שיש לאנשים שנולדו בטווח זמן מסוים חוויות משותפות.
מגוון הגילאים (דורות) במועדוני הסורופטימיסט מקנה לכל קבוצות גיל את היכולת לתמוך בחזון הסורופטימיסטי ולשפר את חיי נשים ונערות. לימוד תקשורת בין הדורות השונים יכול למנוע אי-הבנות ולהגביר יעילות תפקוד המועדון.
הגדרת הדורות
1. דור הדומייה: נולדו בין 1925 ו-1941 (גילאי 73+)
דור זה התבגר משך מלחמת העולם השניה, הן הנשים הראשונות שנכנסו לשוק העבודה. תכונה בולטת היא דאגה לצרות הזולת. יש נטיה לדאגה יתרה וחסכנות בכסף. הנשים לוקחות אחריות ונוטות להיות אילו שפועלות בתוך הממסד. הן מבצעות מטרות דרך עבודה קשה והקרבה.
דרך לתקשורת: תקשורת פנים אל פנים. אירועים רשמית חברתיים, טקסי הוקרה. דואר ישיר, טלפון. אפשר דרך הדואר האלקטרוני אבל לא כולן.
2. דור הבייבי בום: נולדו בין 1942 ו-1964 (גילאי 50-72)
יש בו המספר הגדול ביותר של חברות פוטנציאליות. נולדו במהלך מלחמת העולם השניה או אחרי המלחמות. אילו יטילו ספק בממסד וחתרו לשינויים לטובה.
הן השיגו תעסוקה בקלות יחסית והיתה להן אפשרות ללמוד. הם מעריכות יצירתיות ומחפשות לשבור מוסכמות, לא מחדות לקחת סיכון ולצאת להרפתקאות . מדידת ההשגים היא בסיפוק אישי שמקבלות מהמשימות שהציבו לעצמן כי בטחון בתעסוקה כבר לא קיים.
בגלל שהן המציאו דפוסי משפחה חדשים, הן מרגישות מתח חדש, ולכן שיעור הגירושין הוא גבוה.
דדכים מצוינים לגשת אליהן: הן נהנות מפעילות רשתית (networking), מעזרה הדדית, תקשורת ישירה פנים מול פנים. בעיקר באירועי גיוס כספים, Internet, ודואר אלקטרוני – אלה עם דור זה.
3. דור ה- X: נולדו בין 1965 ו-1981 (גילאי 49-33)
דור זה גדלו בתוך מערכות משפחה חדשות ולכן הן מאוד עצמאיות. אימצו גישה הספקנית. הם נחושות להיות מעורבות, אחריותיות, ובשליטה; מפני שגדלו בצפיית טלויזיה, יש להן נטיה מבט צינית וממוקדת על ההווה. מוכנים לקחת סיכון, אבל סיכון מחושב ולא מפחדות מהממסד. הן פותרות בעיות, מפוקסות על המטרות שלהן ומאפשרות גמישות בעבודה עצמה.
דרך תקשורת הטוב ביותר זו דואר אלקטרוני. הן מאוד טכנולוגיות אבל אוהבות גם אירועים חברתיים, כמו אירועי נושא או טעימות יין ופחות באירועי גיוס כספים ( כי זה נחשב כמכירות). הן רוצות משהו בעד הכסף או הזמן.
4. דור Y/האלפיים: נולדו בין 1982 ו-2000 (גילאי 32-14)
זה דור העתיד ל-SI וכדאי לחשוב איך לתקשר איתן לקראת הצטרפותן לארגון מקצועי או התנדבותי. דור ה-Y הוא הדור הראשון שגדל עם האיטרנט – הן לא זוכרות את החיים בלי, והן תלויות בזה.
הן מצופות בגירויים ומשתעממות בקלות. הן יחליפו עבודה לפחות כל 5 שנים. שמות מכובדים לא אומרים להן כלום – הן מאמינות שכבוד מרוויחים בעשייה, לא המשרה ה"מכובדת".
בנות דור האלפיים מכוונות למטרה וטובות בעבודת צוות.
הצעות לתקשורת
למועדונים עם נציגות מכמה דורות יש תפקיד חשוב להבין את השוני בינהם. תקשורת היא המפתח לחיים טובים (גם בחיים הפרטיים וגם במקצועיים). היכולת לתקשר ולבנות יחסים עם אנשים מדורות שונים הוא כושר בסיסי לחיים. עצות אילו יעודדות מאמצים לתקשורת – למשוך חברות חדשות ולהעצים אחיותינו:
• להכיר את הדורות השונות; לא לשפוט בן-אדם ולכבד את השוני בין הדורות.
• תדעו מה שנאמר ואיך שנאמר - ויכוחים בין הדורות נגרמים על-ידי חוסר-תקשורת בטון ובסגנון.
• לאמץ "חשיבה ללא גיל" – ההרגשה יותר חשובה מאשר הגיל, לשמור על מחשבה פתוחה.
• להכיר בהגדרת הגילאים ואיך לעבוד כצוות ביחד עם השוני ולהשתמש בו לטובה.
• להוסיף פעוליות לעודד בנית צוות במפגשי מועדון.
• לתכנן פרוייקטים יחדיו ו/או לפתור בעיות.
• תקשורת בדרכים שונות – תלוי בבחירת החברה.
• להיות ערים לשוני בעניני איזון בין עבודה וחיים פרטיים, וסגנון חיים לא-מסורתיים ו תרבויות שונות).
• לכבד אחד את השני, חדש כותיק – לעודד ולקבל בכבוד רעיונות של כולן, וביכולת של כל חברה לתת ולעשות את הטוב שביכולתה.
• להתמקד על החוזק של כל אחד.
• להתנהג בסבלנות אחד עם השני ולסלוח אחת לשניה.
לזכור שמועדוני סורופ' הם שונים ומגוונים, כמו החברות. מטרת המועדונים היא לבצע את הרצון שלנו ובאותו זמן לדאוג שההשתתפות בארגון יעילה ורלוונטית (מתאים לקבוצה כולה) בתוך המציאות היום, פה ועכשיו. תקשורת נכונה ויעילה מפחיתה ויכוחים, מגבירה שיתוף פעולה, ומעצימה את המחויבות של כל חברה לסורופטימיסט.