המועדונים שלנו:
דף הבית מפגש בנושא פגיעה מינית
 
מפגש בנושא פגיעה מינית
 
מפגש בנושא פגיעה מינית


בתאריך 10.11.15 התאספו חברות סורופטימיסטיות מרחבי הארץ למפגש
במרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בתל אביב.
מנהלת מרכז הסיוע מרים שלר ורכזת ההכשרות שהם כרמי,הציגו את הפעילות העניפה
המתנהלת במרכז בתל אביב ובמרכזים השונים ברחבי הארץ - 9 מרכזים.
מרים דברה על ההקשר החברתי והתרבותי של האלימות המינית. לפי הסטטיסיקה בארץ -אחת משלוש נשים עוברת פגיעה מינית כולל הטרדה מינית מילולית, כ 20% עוברות אונס
וכ -18% עוברות גלוי עריות, נתונים מזעזעים ! זו תופעה נפוצה אך מושתקת. קיים אינטרס חברתי להשתיק את התופעה ומרים הרחיבה על כך את הדיבור. יש עשרות אלפי פניות בשנה למרכזים לסיוע, אך 70% מהתיקים הנפתחים- נסגרים בשל "חוסר ענין לציבור, או "בגלל חוסר ראיות"..
קבלנו מידע על היקף ומגוון הפעילות של המרכזים וכן הסבר על העבודה המתבצעת על ידי אנשי המקצוע והמתנדבים המסייעים לנפגעות בדרכים שונות:
קו תמיכה טלפוני, לווי הנפגעות למשטרה או לבתי המשפט, קבוצות תמיכה, סיוע מול המוסדות ועבודה להעלאת המודעות בפורומים שונים.
שהם- רכזת ההכשרות, הרחיבה ודברה ההשלכות לטווח קצר וארוך של פגיעה מינית. על הפגיעה בגיל הילדות - על הנזק האדיר והפגיעה הקשה בילד הגדל במרחב מסוכן, במציאות נוראה ועל ההשלכות על חייו הבוגרים אליהם הוא מגיע מבלי לרכוש את אבני הדרך לחיים מאוזנים בחברה. שהם דברה על הפגיעה בנשים בוגרות, פגיעה מינית פיסית או מילולית, על ההתנהגות שלהן בעקבות טראומה זו, על החוויה המטלטת שמערערת את כל התובנות האישיות של שליטה, עצמאות וכוח אישי ומביאה לתגובה של קפאון,רגשות בושה ואשמה.
לאורך כל המפגש עלה הכאב שכואבים הנפגעים בעיקר בשל חוסר האימון וההכלה של הסביבה הקרובה והרחוקה.
החלק המרגש, המרעיד אמות סיפים ,המטלטל והכואב של הערב היה המפגש עם יעל שרר.
יעל נתנה עדות בחשיפה כואבת על הפגיעה המינית שעברה מידי אביה. בשפה רהוטה, בשטף דיבור ובקול שנשבר מדי פעם, גוללה יעל את סיפורה הכואב מרגע שהבינה בגיל 13
את העובר עליה, ברגע שהבינה כי ההתנהגות של אביה אינה ההתנהגות המקובלת במשפחות נורמטיביות, ברגע שהחליטה כי עליה להפסיק ולצאת ממעגל האלימות והסבל.
יעל העלתה בכאב את הסבל הנוסף שסבלה בשל חוסר האימון וההתנכלות מצד אחיה.היא ספרה על הזלזול והאדישות שחוותה מצד המערכת של העובדים הסוציאליים שהיו אמורים להגן עליה ולנתק אותה מהסביבה הנוראה שבה שהתה. יעל ספרה על הדרדרותה לתהומות של כאב ואיבוד שפיות הדעת, על אשפוזה ,על מחסור הכיס ובעיקר על הבדידות. ועם כל זאת תעצומות הנפש של יעל, הניעו אותה למאבק אדירים.
יעל ביימה את הסרט "כביסה מלוכלכת" אשר הוצג בערץ 2 בטלויזיה. יעל נחשפה לעיני כל וספרה את סיפורה בגילוי מלא של פניה, קולה ושמה!! בכח אישיותה, בנחישות ובאומץ סיפרה על מאבקה חסר הפשרות באביה הפדופיל, על מסכת התלאות והביוקרטיה במערכת המשפט, על אינספור המכשולים שהערימו בפניה בני משפחתה ועורכי הדין.
המפגש היה מוצלח ומרתק, קולה וסיפורה של יעל , עדיין מהדהדים בראשי.