המועדונים שלנו:
דף הביתדו"ח מישיבת כנס נשים עולמית באירופה אוקטובר 2015
 
דו"ח מישיבת כנס נשים עולמית באירופה אוקטובר 2015
 
דו"ח מישיבת כנס נשים עולמית באירופה אוקטובר 2015

דיווח על השתתפות בכנס ECICW 
באוקטובר 2015 בלוקסמבורג

החודש השתתפתי בלוקסמבורג ב- General Assembly של המרכז האירופאי של המועצה הבינ"ל של נשים, ה- ECICW. לכבוד היה לי לייצג את מועצת ארגוני הנשים בישראל באירוע זה, בו לקחו חלק כ-50 נציגות מרחבי אירופה המערבית והמזרחית.
מאחר ולוקסמבורג היא הנשיאה התורנית של מועצת האיחוד האירופי למחצית השנייה של 2015,  הכינוס נערך בחסות המשרד לשיוויון מגדרי של לוקסמבורג אשר מצא לנכון לקיים בסמיכות אליו, ועידה בינ"ל בנושא " שיוויון בין נשים וגברים בתהליכי קבלת החלטות פוליטיות וכלכליות". לפי החוקרים שהוזמנו מאוניברסיטאות מובחרות באירופה, ברור לכל שלמרות ההתקדמות שחלה מאז הצהרת ביג'ינג ב-1995, יש עדיין פערים ניכרים בייצוגן של הנשים בזירה הפוליטית והכלכלית.
זהו נושא הנמצא בראש סולם העדיפויות במדיניות האירופית בכל הנוגע לשיוויון מגדרי. בוועידה השתתפו כ-200 אורחים ומומחים ומטרתו לגבש אסטרטגיות חדשניות שיובילו לשינוי משמעותי.
כנס זה התקיים בנוכחותה של דוכסית לוקסמבורג  (בעצמה פעילה באופן אקטיבי למען קידומן של נשים בארצות מתפתחות) ובחסות ראש הממשלה. שר המשפטים של גרמניה הוזמן לתת דוגמאות שהביאו לפריצת דרך בארצו בתחום הנידון. מארחת הכנס, הגב' Lydia Mutsch, השרה לשיווין מגדרי של לוקסמבורג, הדגישה את מחויבות ממשלתה לממן הדרכות מתאימות לנשים המעוניינות בקריירה פוליטית ולנשות עסקים, לבנות מערכות תמך ולהקצות מקומות ריאליים  לנשים בכל מפלגה , על מנת להבטיח שילובן המלא בין מקבלי החלטות.
בהמשך, התקיימה האסיפה הכללית בניצוחה של Cosima Schenk , כעת נשיאת  ECICW ובנוכחות חברות הבורד ונשיאת ICW, ד"ר Jung Sook Kim  מקוראה הדרומית.
סדר יום הישיבה כלל אימוץ דו"ח ועידת איזמיר שנערכה ביוני 2015, ענייני אקטואליה, (בעיית המהגרים באירופה), דו"ח נשיאת ECICW, הצגת דו"ח כספי על ידי הגזברית ודיון על מינוי רו"ח לשנה הבאה, דיווח על ש"פ בין ארגונים אירופאים כגון הלובי האירופאי של נשים, מועצת אירופה והסוכנות לזכויות אדם.
בכל הימים הורגשה השתתפותן הפעילה של חברות ארגון הסורופטימיסט בלוקסמבורג, הן כמתנדבות שקיבלו על עצמן ללוות נציגות זרות והן כנשות עסקים מובילות שפרצו את תקרת הזכוכית. כחברה באירגון זה, נהניתי מיחס חם מצדן ובמיוחד מהשרה לשעבר לשיוויון מגדרי ושיתוף פעולה בינ"ל של לוקסמבורג,  הגב' Marie-Josee Jacobs, אותה אני מכירה זה כעשור. מסתבר שיש 10 מועדוני סורופטימיסט פעילים בלוקסמבורג  והייתה לי הרגשה שכל אישה שנייה שפגשתי הציגה את עצמה בגאווה כחברה בארגון.
בסיום האסיפה הכללית קראה נשיאת ה-ICW  לכל ראשי המועצות הלאומיות לפעול כל אחת במדינתה ליישום יעדי המועצה הבינ"ל לשלוש השנים הבאות, דהיינו:
                               "שינוי פני החברה באמצעות העצמת נשים"
המפגש הבא של ה-ECICW יתקיים באביב 2016 במוסקווה. נציגת לבנון הציעה שישיבת המליאה הקרובה תיערך בביירות – הצעה שנדחתה על הסף על ידי הנשיאה...

הדו"ח של מועצת ארגוני נשים בישראל נכלל בין הדיווחים השונים שהועברו למזכירות.
אירוע יוצא דופן:
בתוקף תפקידי כיועצת לענייני יחסים בינ"ל ושלום ב-ICW,  הצעתי למארגני הכנס להזמין שתי נציגות פלסטינאיות מהגדה המערבית (אחת מוסלמית ואחת נוצרייה) אותן אני מכירה מפעילותי הקודמת כמנהלת מרכז כרמל עד 2014. הצעה זו נתקבלה בהתלהבות רבה על ידי נשיאת הארגון , ובזכות זה  ישראל זכתה ל"רגע של חסד" והוקרה בימים טרופים אלה. ניתנה לי ולשתי הפלסטינאיות ההזדמנות להציג את עבודתנו ליצירת דו-שיח בין נשים משני העמים ושמנו את הדגש על חינוך לשלום שזאת חובתנו כנשים, כאמהות, כמחנכות וכפעילות בקהילה. המסר של פיוס זכה לתהודה רבה מצדם של כל המשתתפים שראו בזה נקודה של תקווה.
ובנימה אישית -יש לציין שהורגש חסרונה של אביבה קולמן בכינוס הנ"ל. חברות רבות, בעיקר חברות הבורד והנשיאות,  התעניינו בשלמה והביעו תקווה לראותה במפגשים הבאים.
לעונג היה לי לייצג את מועצת ארגוני הנשים בישראל וחברותי הסורופטימיסטיות!
חן חן לכן על האימון שאתן נותנים בי.
בהערכה ובכבוד רב,
מזל רנפורד
חברת בסורופטימיסט ישראל