המועדונים שלנו:
דף הביתמועדון גבעתיים מעניק מלגות
 
מועדון גבעתיים מעניק מלגות
 
מועדון גבעתיים מעניק מלגות

בשנתיים האחרונות העניק מועדון גבעתיים שלוש מלגות לנשים שלומדות מקצוע, מתוך קרן המילגות שהקמנו לזכרה של חברתנו חנהל'ה רודיטי ז"ל.

לפני שנתיים היתה זו סטודנטית שלומדת רפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב,והיא הגיעה מכפר יפיע שליד נצרת. בגלל מחלת אביה אין באפשרות משפחתה לתמוך בה כלכלית, והיא נאלצת לעבוד שעות רבות כדי לכלכל את עצמה. על אף הקשיים הרבים היא מסיימת עתה את שנת הלימודים הרביעית וממשיכה לחמישית והישגיה בלימודים נאים בהחלט. היא מתכננת בעתיד להתנדב לטיפול באוכלוסייה נזקקת.

בשנה שעברה הענקנו מילגה לסטודנטית שגרה בגבעתיים והחליטה לעשות הסבה ללימודי סיעוד באוניברסיטת תל-אביב, בתוכנית מיוחדת לאקדמאים, מקוצרת ודורשנית במיוחד, וזאת לאחר שסיימה את לימודיה בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אך לא הצליחה להתפרנס מעבודה במקצועות אלו, ומכיוון שגם לה אין מקורות לתמיכה כלכלית, שמחה מאוד על המילגה שהענקנו לה. היא מתנדבת במשך שנים לעזרה בטיפול בכלבים של מרותקי בית.

במהלך מבצע "צוק איתן" חשבנו שעלינו למצוא דרך לעזור לקיבוץ נחל-עוז המצוי ממש על גדר הגבול של עזה. התקשרנו למנהלת שרות הרווחה של הקיבוץ והיא המליצה להעניק מלגת לימודים לחברת הקיבוץ על מנת לאפשר לה ללמוד קורס בהנהלת חשבונות וקורס לחשבי שכר במכללת אשקלון . תפקיד זה דרוש מאוד לקיבוץ . היא בת 42, נשואה ואם ל - 5 ילדים. במשך השנים האחרונות היא הייתה מנהלת קהילה בקיבוץ נחל-עוז ועבדה בענפי המשק השונים. בשרותה הצבאי הייתה מפקדת צוות תותחנים.

לאחר מבצע "צוק איתן" עזבו 15 משפחות עם ילדיהם את קיבוץ נחל עוז, אך הסטודנטית שלנו ומשפחתה החליטו שזה ביתם והמשיכו לגור בקיבוץ. שמחנו להעניק לה מלגת לימודים על מנת לאפשר לה להגשים את עצמה בתפקיד המעניין אותה והדרוש לקיבוץ. בביקורה בפגישת המועדון סיפרה לנו על התקופה הקשה שעברה עם משפחתה ועם שאר חברי המשק בזמן המבצע.

ובשבוע שעבר התבשרנו שהסטודנטית שהגשנו עבורה בקשה למלגת לימודים מהפדרציה האירופית תקבל באוקטובר הבא 5,000 יורו!! היא לומדת הנדסה מכנית באוניברסיטת תל-אביב, וגם היא נאלצת לעבוד בהיקף משרה רחב כדי לכלכל את עצמה. בתכניתה לסיים את לימודיה ולנסוע לגאנה כדי להתנדב בפרויקט Global Mamas שמטרתו לעודד נשים לפתח עסקים עצמאיים.