המועדונים שלנו:
דף הביתרשמים על הכנס העולמי בטורקיה
 
רשמים על הכנס העולמי בטורקיה
 
רשמים על הכנס העולמי בטורקיה

אני רוצה לשתף אתכן בהתרשמותי הסוביקטיבית מהכנס.
כמי שחברה שנים רבות בארגון וכמי שמשתתפת בהרבה כנסים בינלאומיים ברצוני להדגיש קדם כל את הארגון הנפלא של חברותינו בטורקיה.
1450 נשים מכל העולם אינו דבר פשוט.
הדבר הבולט ביותר הוא החברות הבינלאומית
פגשתי כמובן הרבה חברות אך גם קשרים חדשים-פגישה מענינת עם נשיאת מועדון דובאי-בחורה מדהימה.. חסרון בולט היה שכמעט לא הועלו נושאים חדשים, או דרכים חדשות לרענון הארגון והבאת חברות חדשות וצעירות.. הנשים שהביאו והרצו היו מדהימות אחת אחת.
היום המענין ביותר היה הבקר האחרון שבו הביאו 5 בנות צעירות 18-20 שדברו על שאיפותיהן לקידומן וקידום נשים. מסתבר שבארץ מצבנו לא רע בכלל.
לסכום:
כשמקבלים דווח על הפעילות האדירה שלנו ברחבי העולם-מבינים.כאן אנו בבועה המצומצמת שלנו.
להשתתף בכנס בינלאומי הינו חוויה שמסבירה את יחוד הארגון שלנו. המלצה חמה-לנסע ולהשתתף במה שרק אפשר.
בידידות,תמר

עבורי כנס זה היה השישי במספר שאני משתתפת בו. לדעתי היה המוצלח ביותר. זה לא קל לכנס 1500 חברות ולאפשר הרגשת חברות . התורכיות הצליחו בכך. כל חברות האגוד התורכי לקחו על עצמן להבטיח לנו הנאה . יחד עם זאת הן הקרינו גאות יחידה לא רק של האגוד שלהן אלא גם גאווה בהישגים של ארצם בקשר למעמד האישה. הנשים שפגשנו מבין התורכיות משכם ומעלה בעולם המקצועי – האקדמי, הכלכלי והחינוכי.

יחד עם זאת אין להקטין מההשפעה המיוחדת שהשרתה הנשיאה היוצאת של הארגון העולמי Ann Garvie מסקוטלנד. היא קשרה בין החלקים השונים של התכנית והמלה שלה awesome הדהדה באולם והייתה הרגשה שהיא באמת מאמינה בכך. חוש ההומור שלה והאנושיות אשרו אווירה מיוחדת
מספר חברות ישראליות נפגשו אתה בקומה התשיעית עם גמר הקונגרס ומיד יש לך הרגשה שהיא חברה לעולמים.

הנשיאה הנכנסת איוון באה מניו זיאלנד, היא מורה במקצועה ומיד מרגישים את העובדה שהיא מחנכת ומעוניינת לקדם את הרעיונות שלה. כאשר שמעה שמתכננים צ'רטר בירושלים שבו תהיינה חברות יהודיות וערביות הגיבה אני באה! יש לציין שכל החברות הרבות שספרנו להן על התכניות בקשו לשלוח להן הזמנה. נפגשתי עם החברות ממועדון דובאי אחת מקומית ואחת עם פספורט גרמני. הן מאד התלהבו והמקומית הצטערה שלא תוכל להגיע אלינו השנייה מיד
הבטיחה את בואה. קאטי קאאף הסכימה להיות נותנת הצ'רטר והפעילה את כל הגורמים לשלוח לנו את הטפסים הדרושים.

יש לנו בעיה בקשר לכנס הבינלאומי בעוד ארבע שנים שיתקיים במאליזה. אין לנו יחסים דיפלומטים אתם. הפנינו תשומת לבן של המארגנות מהאגוד המאלייזי לעובדה זו והן הבטיחו לבדוק מה אפשר לעשות. הן שאלו – כמה חברות תרצנה לבא וענינו 15!. גם הפנינו את תשומת לבה של הנשיאה לשעבר של אירופה (מרית וורהוף- כהן שתהיה עתה הנציגה של הפדרציה ברמה עולמית והיא הייתה מזועזעת שלא בררו זאת לפני ההחלטה לאשר את המיקום. מרית ידועה כאשת מעשה נקווה שהיא תפעל.

באחת הסדנאות הציגו בפנינו פרויקטים והנחו אותנו איך לקדם פרויקטים כדי שיצליחו.
אחד מהרגעים המרגשים ביותר עבורי היה עלייתו לבמה של גבר צנום שבלט בכך שהיה היחיד בין כל הנשים המכובדות. הציגה אותו הנשיאה העולמית ודברה על כך שהוא בקש להופיע ולספר על פעילותו שהיא תומכת בה בכל לב. הוא ספר שהוא מאמין גדול בשוויון נשים ומיגור תופעות שונות הקשורות לאלימות נגד נשים וכד'. הוא החליט עם גברים אחרים שזו לא מלחמה רק של נשים והקים ארגון עולמי. הוא הדגים בפנינו את סרט התמיכה שהוא עונד – קרע פיסת נייר לבנה קפל כדי שיוכל הכין סרט וענת סרט לבן לתמיכה בסרטים הוורודים שמסמלים את ההזדהות עם המלחמה של הנשים. יום גדול לפנינו!.
פגשתי רבות מחברותי וגם הכרתי חברות צעירות מרשימות ואני מקווה שאנו בישראל נצליח להצעיר את האגוד כי ללא חברות צעירות אין לנו עתיד.

עוד לפני הכנס במאלייזה מחכה לה לנו כנס בפירנצה איטליה בעוד שנתיים – הכינו תקציב כי אין כפירנצה להנאה ועניין, וכמובן הכרות עם חברות הפדרציה של אירופה.
עליה קדם