המועדונים שלנו:
דף הביתדיווח ממועדון נתניה
 
דיווח ממועדון נתניה
 
דיווח ממועדון נתניה

פעילות מועדון נתניה 2014
עליזה כץ – מועדון נתניה
השנה, עיקר הפעילות של מועדוננו היה עם ילדים ממשפחות מעוטות יכולת, מכתות ב'-ו', המבקרים במועדונית יום. חמש חברות הגיעו פעם בשבוע, למשך שעה ועזרו לילדים המתקשים בלמודים בהכנת שעורי-בית.
ביום ירושלים בשעות אחר הצהרים יצאנו באוטובוס ששכרנו, ממועדונית היום ליער האילנות, הנמצא צפונה לישוב קדימה. השתתפו הילדים, המטפלות וההורים ועוד שתים מחברות המועדון. ביער פגשנו מדריך מקרן קיימת, שספר לנו, שהיער היה חוות נסיונות לעצים. העצים, שנקלטו בו, הועברו ליערות באזורים שונים בארץ. ראינו עצים שונים מזנים שונים. על גזע העץ היה מוצמד ברקוד ובעזרת טלפון נייד מתקדם אפשר היה לקרוא את הברקוד ולקבל פרטים על העץ.
לעת ערב יצאנו מהיער אל החורשה שממולו. היו בה מתקנים שונים לילדים. הילדים שיחקו והתנדנדו וההורים הבעירו אש בכיריים, שהיו במקום, וצלו עליהם בשרים. הם ערכו את השולחנות והניחו עליהם פיתות, סלטים, בשר צלוי ומשקאות קלים. הילדים הוזמנו לארוחת ערב. כולם נהנו מאד.
בתחילת ספטמבר חודשה הפעילות של מועדונית היום. נוספו ילדים חדשים והצטרפו גם תלמידי כתה א'. חמש חברות הגיעו לטקס קבלת שבת וחלקו לילדים מתנות. כל אחד קבל קלמר וציוד כתיבה. ההתרגשות היתה רבה.
פעילות נוספת, שהתחלנו ביולי 2014, הינה תגבור בלמוד עברית לנשים, שעלו מאתיופיה לפני מספר שנים, ועדיין אינן יודעות קרוא וכתוב. הנשים מקבלות ממורה (שגם היא ממוצא אתיופי),  שעור בן שעתיים פעם בשבוע. יש קבוצת מתחילות וקבוצת מתקדמות. שש חברות המועדות התגייסו לעזרה ומתרגלות את הנשים במשך שעה וחצי, פעם בשבוע. הנשים התמידו בלמודיהן ובאו ללמוד למרות האזעקות, שהיו בזמן מבצע "צוק איתן". בחודש אוגוסט היה חופש ובחודש ספטמבר התחדשו הלמודים ואתם גם התגבור שלנו.
בפגישת המועדון ב-3.9.14, נתנו מלגה לתושבת העיר. נשיאת המועדון, שוש פרנקל, ברכה אותה בהמשך דרכה.
ב-17.12.14, ערכנו לחברותינו מסיבת חנוכה בשיתוף עם נשים פעילות ממתנ"ס קרית נורדאו. לאחר הדלקת נרות חנוכה ונרות הסורופטמיסט, שמענו דברי ברכה מחבר מועצה העיר ומרכזת של"מ, אליאן פאל. שוש פרנקל, נשיאת מועדוננו, פרטה את פעילות ארגון הסורופטימיסט בעולם ובארצנו. התכבדנו בכיבוד עשיר, שהביאו המשתתפות. שרנו שירי חנוכה וסיפרנו על מנהגי החג בקהילות ישראל השונות.