המועדונים שלנו:
דף הביתהועדה לקידום מעמד האישה, סיכום מושב הקיץ 2014
 
הועדה לקידום מעמד האישה, סיכום מושב הקיץ 2014
 
הועדה לקידום מעמד האישה, סיכום מושב הקיץ 2014


הוועדה לקידום מעמד האישה מסכמת את מושב קיץ פורה במיוחד – חילוץ חסמי הבנייה של 400 מעונות, שוויוניות בשכר, עידוד נערות למדעים ונהלים למניעת הטרדה מינית ועוד

מה עשינו בכנס הקיץ הקצר? הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בראשות ח"כ עליזה לביא העלתה נושאים חשובים רבים לסדר היום, כשהיא מנסה להאיר פינות שהוזנחו שנים רבות וכאלו שטרם קיבלו את מלוא תשומת הלב הציבורית ומביאה את משרדי הממשלה הרלוונטיים לשמוע, לדון ולטפל בסוגיות שטרם קיבלו מענה. בין השאר עסקנו בכנס זה בנושאים הבאים:
• מבצע "צוק איתן" לא פסח על הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, עם פתיחתו ירדו חברי הוועדה לסיור בשדרות ומועצה אזור אשכול ללמוד ולהתרשם מהנשים הרבות התופסות פיקוד על ניהול המבצע בסביבתם תוך שהן מנהלות את הבית ומגדלות את הילדים, חלק מבעליהן גם הוקפץ למילואים.
כדי לדאוג להן ולעוד בני ובנות זוג רבים ברחבי הארץ שנותרו בבית בן זוגם גויס למאמץ המלחמתי קיימה הוועדה דיון דחוף כדי לבדוק כיצד ניתן לסייע.
התחייבנו גם לדאוג לבנות ובני הזוג של החללים, שמעמדם לא מוסדר, אך איבדו את בן זוגם היקר מכל, ולא זוכות וזוכים לסיוע. אחרי שפנינו לשר הביטחון, בספטמבר תתכנס הוועדה לדיון מיוחד בפגרה על מנת לפתור את הנושא
• הוועדה לבחינת תקציב המדינה בהיבט מגדרי שהוקמה באגף תקציבים באוצר לפני כשנה ביוזמת יו"ר הוועדה ח"כ לביא, יחד עם שר האוצר יאיר לפיד, הציגה את המלצותיה לוועדה, ותקציב 2015, עליו שוקדים בימים אלה במשרד האוצר, מתוכנן תוך בחינה מגדרית. המלצותיה של הוועדה יובאו לממשלה ויאומצו על ידה כהחלטת ממשלה. הוועדה לבחינת תקציב המדינה בהיבט מגדרי היא פריצת דרך להשגת השוויון בחלוקת המשאבים ובסדרי העדיפויות ומבטיחה פרספקטיבה של נשים בצוותי קבלת ההחלטות ואת ההתחשבות בצרכיהן כמו גם בצרכי קבוצות אחרות בהחלטות שיתקבלו.
• הקמת צוות משותף עם התאחדות התעשיינים במטרה לקדם שכר שווה בעולם העבודה. צוות זה, שיעבוד עם המעסיקים, היינו שילוב כוחות ראשון וייחודי בשיתוף פרויקט "שוות ערך". עולם עבודה שעדיין אינו מאפשר לנשים להשתלב כראוי אינו בעיה רק של נשים, הנושא הוזנח שנים רבות והוועדה פועלת להדביק את הפערים בין גברים לבין נשים בעולם העבודה, פער שגדל כל שנה. על השת"פ הוכרז במסגרת דיון מיוחד לציון 50 שנים לחוק שכר שווה.
• לא עוד מחסור במעונות! בעקבות לחץ רב שהפעלנו במהלך מושב החורף והקיץ על הגורמים הרלוונטיים, לראשונה הוצג בוועדה שיתוף הפעולה החדשני ופורץ הדרך בין משרד האוצר ומשרד הכלכלה במסגרתו הובטח נוהל חדש שמצמצם את החסמים ומאפשר את יציאתה לדרך של תכנית בניית המעונות ויישום החלטת הממשלה. כבר לפני מספר שנים אישרה הממשלה תקציב של 400 מיליון שקל לבניית מעונות, ולאחר המלצות ועדת טרכטנברג גדל הסכום ל1.2 מיליארד, מהם נבנו עד היום שני מעונות בלבד! דיוני מעקב רבים של הוועדה לקידום מעמד האישה הוקדשו לשאלה כיצד הופכים את הכסף למעונות פעילים, כשהבירוקרטיה הבלתי אפשרית שנדרשה לשם הקמת מעון סיכלה כל אפשרות להמיר את הכסף למעונות. הוועדה תמשיך ותעקוב.
• ועדה משותפת של ועדת הכלכלה והוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי אישרה את תקנות זכויות הדייר בדיור הציבורי לעניין הזכות למגורים בדירה ציבורית בעת פרידת בני זוג. התקנות שגובשו במשרד השיכון בהסכמת שר הרווחה ושרת המשפטים, קובעות כי במקרה של פירוד, תינתן זכות השכירות בדירה הציבורית לבן הזוג שבחזקתו נמצאים רוב הילדים, להוציא מקרים בהם אחד מבני הזוג סובל ממוגבלות.
• לא יינתן שיפוי ביטוח למטרידים מינית! בדיון ומשותף עם ח"כ זהבה גלאון חשפה הוועדה בכנס הקודם שרשויות מקומיות, חברות וארגונים שונים נוהגים לבטח את בכיריהן כנגד תביעות בגין הטרדות מיניות. פנייתנו אל המפקחת על הביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר, נענתה בחיוב, ויצא נוהל מחייב כי לא יינתן עוד שיפוי מביש זה למטרידים.
• תקנות למניעת הטרדה מינית במוסדות אקדמיים – במושב הקודם חשפה הוועדה שבכל הנוגע למניעת הטרדות מיניות במוסדות אקדמיים אין נוהל אחיד, ואין כמעט הסברה והדרכה בתחום. הוועדה זימנה אליה את ראשי המוסדות וכן את המל"ג ודרשה להגיע לנוסח אחיד מחייב בכל המוסדות האקדמיים. הוועדה אף רתמה לעניין את שרת המשפטים ציפי לבני. הודות לפעולה העקבית אישרה הוועדה בכנס האחרון תקנות למניעת הטרדה מינית במוסדות להשכלה גבוהה, לפיהם המוסדות יחויבו בהסברה והדרכה וימונו בכל מוסד שתי אחראיות מסקטורים שונים לקבלת תלונות. הנוהל גובש על ידי שרת המשפטים ציפי לבני, בהסכמת שר הכלכלה נפתלי בנט ובשיתוף עם אגודות הסטודנטים.
• תעסוקת נשים חרדיות – הידעתם שנשים חרדיות מרוויחות 30% פחות מנשים חילוניות, גם אם הן נשות היי טק? בוועדה הוצגו נתונים קשים מאוד בנושא, ושמעה דיווח ממשרדי הממשלה, על פתרונות שונים שכבר ננקטו ושעומדים להיבחן במגמה לצמצם את הפערים ולפתוח חסמים בפני הנשים החרדיות המעוניינות להשתלב בשוק העבודה. בעקבות דיון הוועדה זומן צוות של נשים חרדיות לקחת חלק בנעשה במשרד הכלכלה לשילוב חרדים בשוק העבודה. בכנס החורף נעסוק באינטנסיביות בהיבטים רבים ונוספים של קשיים ייחודים לנשות המגזר החרדי, בנושאי השכלה, בריאות, חינוך מיני, אלימות במשפחה ועוד מפרספקטיבה רגישה לזכרי המגזר ובשיתוף עם פעילות שלו.
• עידוד נערות ללימודי מדע וטכנולוגיה – הוועדה כינסה את שר החינוך שי פירון ואת שר המדע יעקב פרי, לדון בנתון הקשה לפיו מבין כלל הלומדים הנדסה שיעור הנשים הוא 12.5% בלבד, ובדרכים לשינוי רדיקלי בנושא. שר החינוך שי פירון דיווח לוועדה על תוכניות משרדו לעידודו בנות והתחייב להרחיבן בשנת הלימודים הקרובה ב-50%. יחד עם פרופ' נורית ירמיה יו"ר המועצה לקידום נשים במדע נפעל לפריצת דרך המיוחלת.
• הטרדות מיניות בשירות הלאומי – הוועדה שבה ודרשה מרשות השירות הלאומי אזרחי לגבש נוהל אחיד ומחייב למניעת הטרדות מיניות בכל הגופים המפעילים את המשרתות. מכיוון שגופים אלה אינם נחשבים מעסיקיהם של המשרתות, על פי החוק לא היה נוהל מחייב למניעת הטורדות. הוועדה עמדה על כך שרשות השירות הלאומי תוצא נוהל מחייב, והיא אכן עשתה זאת לאחרונה, אנו עדיין עומלות על דיוק שלו.
• שירות בנות דתיות בצה"ל - 70% מבתי הספר לבנות דתיות סגורים בפני נציגי צה"ל. מניעת המידע מהנערות מחבל ביכולת הבנות לשרת במקום שמתאים להן ופוגע ביכולתן לממש את זכויותיהן כחיילות דתיות. הוועדה חשפה סקר של "אלומה" לפיו אין הבדל משמעותי בשמירה על הזהות הדתית בין המשרתות בצבא לעומת השירות הלאומי.
• דיון מיוחד בהשתתפות שגריר בריטניה בישראל, מתיו גולד, בנושא מניעת אלימות מינית באזורי קונפליקט, והצהרת שרי החוץ של מדינות ה G8 שאלימות מינית באזורי מלחמה היא הפרה בוטה של ועידת ז'נבה. הדיון התקיים במקביל ב-40 פרלמנטים ברחבי העולם.
• אלימות מינית כנגד פעילות פוליטיות. הוועדה זימנה את השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ לדווח לה על יחסם של שוטרים לפעילות פוליטיות בעת הפגנות, זאת בשל תלונות חוזרות על התנכלות שוטרים למפגינות. מה התחייב השר ?
• מדד המיגדר של "שוות" הושק בוועדה ע"י מכון ון ליר והציג כי אין התקדמות בשוויון המגדרי בתחומים רבים כמו שכר, תעסוקה, נוכחות נשים בעמדות בכירות וניהול, התקווה היחידה היא עולם ההשכלה שם מובילות הנשים כבר כמה שנים על הגברים.
• הוועדה הכינה ואישרה את הצעת החוק למניעת הטרדה מינית במפעלים מוגנים של ח"כ קארין אלהרר. לפי הצעת החוקמפעלים מוגנים יחויבו למנוע הטרדה מינית ובעלי מוגבלויות המועסקים בהם יזכו להגנה בשל יחסי מרות.
• הוועדה המשותפת עם וועדת העבודה, הרווחה והבריאות הכינה ואישרה את התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית של ח"כ עליזה לביא בשיתוף עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעת ולנפגעי תקיפה מינית. על פי התיקון, במידה ועובד טוען כי הטרידו אותו מינית במקום העבודה וכתוצאה מתלונה שהגיש העובד בעניין המעסיק התנכל לו, המעסיק הוא זה שיישא בנטל ההוכחה כי ההתנכלות אינה נובעת מהתלוננות.
• זכויות של אמהות בתקופת התמחות. בעקבות דיון ועדה אנו מקדמות חוק שיקבע את זכויות המתמחות במקצועות שונים לחופשת לידה, לאחר שחשפה כי במספר תחומים מתמחה שילדה נאלצת להתחיל את כל תקופת ההתמחות מחדש.
• העסקה לא ישירה – הוועדה חשפה נתונים על שיעור הנשים המועסקות בהעסקה לא ישירה גם במקצועות חופשיים, המשך טיפול אינטנסיבי בנושא – בכנס החורף.
• שרת התרבות לימור לבנת דיווחה לוועדה על תוכנית ועדת שטאובר לפיה תוך חמש שנים מחצית מדרגי הניהול הבכיר בשירות הציבורי יאוישו בידי נשים.
• ייצוג הולם לנשים ברשויות המקומיות. הוועדה הכינה ואישרה את הצעת החוק של ח"כ עליזה לביא, ח"כ יפעת קריב, ח"כ דב חנין ועוד לייצוג הולם לנשים ברשויות מקומית. הצעת החוק קובעת כי רשימות ברשויות המקומיות שישלבו בהן לפחות שליש נשים יזכו לתוספת מימון וזאת על מנת לעודד ייצוג נשי בשלטון המקומי. לאחר דיונים סוערים בחדר הוועדה והסתייגויות רבות של חברי הכנסת החרדים, עבר החוק בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים.
• הנגשת מידע לנשים על זכותן לדמי לידה. יו"ר הוועדה פנתה למנכ"ל ביטוח לאומי בבקשה למצוא דרך לאתר נשים שאינן פונות לקבלת דמי לידה וכיצד ליידע נשים בהריון באשר לזכויותיהן.
• חקיקה בנושא שכר שווה. ועדה משותפת לוועדת העבודה והרווחה ולוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי השלימה את הליך החקיקה של ה"ח בנושא של ח"כ עליזה לביא ואח' ופרויקט שוות ערך. התיקון קובע כי עובדת שמרוויחה פחות מעמיתיה הגברים תוכל לתבוע פיצויים לפי חוק שכר שווה לעובדתולעובד, הן בגין הפגיעה בכבודה ובמעמדה המקצועי, והן בגין הפרשי השכר. יש לציין כי עד היום עובדת שתבעה מעסיק בגין פערי שכר על רקע מגדרי לפי חוק שכר שווה, הייתה זכאית לפיצוי בגובה ההפרשים בלבד. פיצוי צר זה הפך פעמים רבות את התביעה המשפטית ללא כדאית מבחינה כלכלית. זוהי אחת הסיבות למיעוט התביעות בגין אפליה בשכר, על אף שכיחות התופעה. בנוסף מעגן התיקון הגנה על התובעת מפני התנכלות המעסיק עקב הגשת תביעה. נקווה שתיקון זה ירתיע מעסיקים מהפליה בשכר, ויעודד עובדות לעמוד על זכותן לשכר שווה.
זוהי רשימה בלתי ממצה מסדר יומה של הוועדה במושב זה, ואינו כולל דיווח מקיף על עבודת ועדת המשנה שעוסקת במיגור הסחר בנשים והזנות. נשתל להרחיב על השאר בהקדם.