המועדונים שלנו:
דף הביתדיווח ממועדון נתניה מאי 2014
 
דיווח ממועדון נתניה מאי 2014
 
דיווח ממועדון נתניה מאי 2014

הפרויקט של מועדון הסורופטימיסט נתניה הינו בתחום החינוך.

המטרה: לקדם ילדים היפראקטיבים, או מופנמים, הזקוקים לטפול אישי.

הפרויקט ניתן לילדי עולים מאתיופיה ומרוסיה, הנמצאים במועדונית יום, שמיועדת למשפחות מעוטות יכולת. המועדונית נמצאת בקרית נורדאו בנתניה. הפעילות התחילה בתחילת חודש אוקטובר 2012 ונמשכת עד סוף שנת הלמודים 2014.

סוג פעילות זה אינו חדש לחברותינו. לפני ארבע שנים התנדבו שש חברות לפעילות במועדוניות היום של מחלקת הרווחה, שקלטו ילדים בסיכון. בנוסף לכך חמש חברות סייעו בהכנת שעורי בית בבתי הספר, בתאום עם היועצות.

הילדים מגיעים למועדונית היום בגמר הלמודים בבית הספר ושוהים בה עד השעה 16.00. הם אוכלים בה ארוחת צהרים וארוחת ארבע, מכינים שעורים ומשתתפים בחוגים ובהפעלה.

פרוט הפעילות:

הנשיאה היוצאת והנשיאה המכהנת יצרו קשר עם מנהלת המועדונית וציוותה ובדקו את הצרכים של הילדים. 5 חברות נוספות פועלות כל אחת במועדונית במשך שעה בשבוע. הן עוזרות לילדים בהכנת שעורים, או משחקות אתם באופן אישי. אם הן מאתרות ילד או ילדה עם בעיות קשב וריכוז, הן מפנות אותם לאבחון דידקטי של חברתנו ד"ר פאולט בנצ'ה, העושה זאת בהתנדבות.

מועדונית היום בקרית נורדאו לא ממומנת ע"י עירית נתניה, אלא ע"י תורמים. וע"י חברת המתנ"סים. מועדוננו משקיע משאבים כספיים מקרן הפעולה הארצית בטיולים לילדי  מועדונית היום והוריהם. ב-2013 קיימנו טיול לרמת הנדיב. השנה נקיים טיול לחורשה באילנות וטיול לשלולית החורף בנתניה.