המועדונים שלנו:
דף הביתביקור במועדון סן פרנסיסקו, אוגוסט 2013
 
ביקור במועדון סן פרנסיסקו, אוגוסט 2013
 
ביקור במועדון סן פרנסיסקו, אוגוסט 2013

הפעם שנסעתי לסן-פרנסיסקו, לא היה לי מקום ללון בסן-פרנסיסקו; כולם חולים ולבת שלי יש לה דירה קטנה. גם היא התחילה לעבוד בדיוק ביום שהגעתי. לכן חשבתי להתקשר לגאייל ( Gail Dekreon), שהייתה הנשיאה פעם הראשונה שביקרתי במועדון סן-פרנסיסקו, ולשאול אותה האם יש בסן-פרנסיסקו מישהו שיכול לארח אותי. מייד היא ענתה, "תבוא לשון אצלי. יש לי שתי מיטות לאורחים ושני כלבים." הגעתי. הבית שלה על פסגת אחד ההרים של סן-פרנסיסקו, בית עממי, שני כלבים גדולים, החדר במרתף עם שירותים וגישה לגינה, מלא ספרים ולי-יד חדר של הכלבים (שהיא לא בבית). חדר מאוד לפי תעמי. המיטה השנייה היה בחדר הציפורים, שני תוכים. בלילה הכלבים היו למעלה איתה. הבית טיפוסי בדן-פרנסיסקות דומה לזה שגדלתי בו.

שגב, הנכד שלי, הגיע למחרת בבוקר במכונית שלו וליווה אותי כול היום ולמחרת חצי יום; הוא עזר לי לעשות סידורים וקניות. כמובן ביליתי קצת עם סבא שלו ואשתו דיאנה. גם ביום שני אחרי שהגעתי, גאייל הזמינה אותי לבוא איתה לישיבת עבודה בתכנון פרויקט של מועדון סורופטימיסט סן-פרנסיסקו עם Gracenter, בית מגורים לבנות שעברו איזה תכנית שיקום ולא היה להם מקום לגור. עוזרים להם להסתדר ולהתחיל לעבוד. השתתפו עם גאייל ואני הנשיאה הנוכחית של המועדון סורופטימיסט בסן-פרנסיסקו (SIA-SF), המנכ"לית והמומנה על פיתוח משאבים של Gracenter. היה מעניין מאוד לראות איך צירפו משאבים גם בהתנדבות עם הבנות וגם בגיוס כספים לפעולה.

אחרי יומיים נסעתי ברכבת לסקרמנטו (Sacramento) לבת דודה ובעלה ליומיים ואחר-כך לאחיינית ולבר מצווה. הבר-מצווה היה בסגנון אמריקאי. הוא למד בעל-פה בצורה מובן ומדהים את התפילות והפרשה. הכול היה מרגש מאוד.

אחר-כך לסן-פרנסיסקו ועוד ביקורי קרובים, עם מוזיאונים וקניות. ב-14 לאוגוסט השתתפתי בישיבת מועדון סן-פרנסיסקו. היו בערך 50 נשים ובחור אחד. היו בנות שקיבלו מלגות וגם אלה שקיבלו, אך לא יכלו לקבל כי החליטו ללמוד מחוץ לקליפורניה. הם גם מעודדים לאלה שאינם סורופטימיסטיות, אך מתנדבים בפרויקטים שלהם, לבוא גם לישיבה. יש להם בערך 30 חברות המשלמות תשלום חברה. המרצה הייתה מעמותה הנקרא About Face שבאנגלית הוא "בקשר לפנים" וגם "להחליף כיוון". הארגון מעודד בנות ונערות לא להשתמש באיפור ומת מתנגד לדמות המינית של האישה בפרסומות.

SIA-SF הוא המועדון השני ב-SI וקיבל הצ'רטר ב-6 במרץ 1922, לפני יותר מ-90 שנה. התשלום לשנה הוא 550 ₪ ונפגשים במסעדה דילאנסי ביום שלישי, השני בכול חודש ב-18:00 בעלות 140 ₪"ח לארוחה. הם שייכים למחוז I אזור בתוך קליפורניה שנקרא סיארה-פסיפיק (Sierra-Pacific ). במחוז I יש 14 מועדונים. בתוך האזור בנוסף יש 30 מועדונים, בסה"כ 44 מועדונים!! הם עושים ישיבות בטלפון, שיחות ועדה. גאייל היא דירקטור של מחוז I עכשיו. אפשר לקרוא עד ב: www.sprsoroptimist.org

התחברנו יפה, אני וגאייל, ומצאנו שיש לנו המון דברים במשותף – היא גם מקפידה למחזר. אני מציעה לכן כשאתן נוסעות לחו"ל ליצור קשר עם המועדון סורופטימיסט המקומי ולבקר. יכול שתהנה מאוד ותעשה חברות חדשות.