המועדונים שלנו:
דף הביתפעילות מועדון נתניה 2012-2013
 
פעילות מועדון נתניה 2012-2013
 
פעילות מועדון נתניה 2012-2013

פעילות מועדון נתניה 2012-2013
עליזה כץ

מועדוננו פועל זו השנה הרביעית בעזרה לאמהות וילדיהן, לפי הנחיות של מחלקת הרווחה ומחלקת ההתנדבות בעיריית נתניה. בפרויקט נוטלות חלק רוב חברות המועדון והוא מתחלק לקבוצות אחדות:
1. פרויקט חומש - טיפוח והעשרה לאמהות עולות מאתיופיה ולילדיהן.
2. הדרכה לאמהות חד-הוריות ולילדיהן.
3. אבחונים דידקטיים ועזרה בשעורי עזר לילדים עם קשיי קשב וריכוז.
4. עזרה בשעורי עזר לילדים במועדונית-יום.
5. קשר עם ארגונים אחרים.

1. פרויקט חומש
בשנה שעברה חברותינו העניקו טיפוח והעשרה לקבוצה של 13 נשים עולות מאתיופיה במתנ"ס דורה פעם בשבוע. הנשים סיפרו על תרבותן וקבלו הרצאות שונות, מפי 5 חברות המועדון, על הנושאים: תקשורת בלתי מילולית, יעוץ תרופתי, החיים בקבוץ, אקטואליה, כלכלה ועוד. במקביל שתי חברות המועדון העסיקו במשחקיה את ילדי האמהות.

2. הדרכה לאמהות חד הוריות
בסדנא לחיזוק אמהות חד-הוריות והדרכתן, כיצד להתמודד עם ילדיהן המרדניים, היו 12 נשים, שנפגשו פעם בשבוע עם פסיכולוג מטעם העיריה. הפסיכולוג הדריך שלוש מחברות המועדון, כיצד לטפל בילדים, בשעה שאמהותיהן משתתפות בסדנא: ע"י סיפורים, משחקים והדרכה כיצד להתנהג. לאחר פגישות אחדות, כבר ראו שינוי אצל הילדים והם היו ממושמעים יותר. הסדנא נערכת במשך 10 עד 16 מפגשים בכל פעם, והיא התחדשה עם קבוצה אחרת. הסדנא התקיימה במתנ"ס בנאות גולדה. אנו ארגנו לאמהות עם ילדיהם שני סיורים:
א. במוזיאון המזגגה בקבוץ נחשולים.
ב. במרכז המבקרים של ידיעות אחרונות בראשון לציון.

3. אבחונים דידקטיים ושעורי עזר
ד"ר פאולט בנצ'ה, ותלמידותיה ערכו אבחונים דידקטיים לילדים עם קשיי קשב וריכוז. פאולט מסרה את תוצאות האבחון ליועצות של בתי הספר טשרניחובסקי וריגלר, שבהם למדו התלמידים אלו, שהיו זקוקים לעזרה והיו חסרי אמצעים לשלם עבור שעורים פרטיים. בשנת הלמודים שעברה, 5 חברות, רובן מורות, נתנו שעורי עזר ל-12 תלמידים וקבלו מכתבי תודה מבתי הספר. השנה המשיכו שתי חברות בפעילות זאת.

4. עזרה לילדים במועדונית יום
החל מאוקטובר 2013, יצרנו קשר עם מתנ"ס קרית נורדאו ובדקנו את הצרכים של מועדונית היום, שהמתנ"ס מפעיל עבור משפחות מעוטות יכולת. במשך כל השנה חמש חברות בקרו במועדונית פעם בשבוע למשך שעתיים, עזרו לילדים בהכנת שעורים ושחקו אתם. הבאנו למועדונית וילונות, משחקים ובגדים. עזרנו לארגן להם ביקור ברמת הנדיב וסיור למודי במקום. בסה"כ השתתפו 27 ילדים ו-13 הורים. בסוף השנה השתתפנו במסיבת הסיום, צפינו בהופעת הילדים ברקודים וקבלנו תעודת הוקרה על פעילותנו. גם בשנה הבאה נמשיך בפעילות זאת.

5. קשר עם ארגונים אחרים
פאולט, שהינה ד"ר בחינוך, נתנה בהתנדבות הרצאות על ילדים עם בעיות קשב וריכוז: לנשות הדסה – 4 הרצאות, הרצאה אחת להורים של ילדים בעיתיים ב"קפה קפה", הרצאה אחת למועדון רוטרי, והרצאה נוספת בקתדרה למתנדבי נתניה.
חברותינו מתנדבות באופן פרטני, במשך שנים, בער"ן, בביח"ל לניאדו, במועדון קשישים ובמוזיאון העיר.

על התרומה של המועדון לקהילה הוענק לו בקיץ שעבר מגן המועדון המצטיין מראש העיר, הגב' מרים פיירברג. השתתפנו בטיול ובמסיבה למתנדבים. נשיאתנו השתתפה בהרמת כוסית לשנה החדשה עם כל יו"ר ארגוני המתנדבים.

פעילות באיגוד הסורופטימיסט

ב-1.5.13 ארגנו ערב גיבוש של חברות האיגוד בנושא בריאות, באודיטוריום של הספריה העירונית נתניה. המטרה היתה להפגיש בין בעלות מקצוע מאותו תחום. לאחר כיבוד, ברכות וקטעי נגינה, היו שתי הרצאות של חברות האיגוד: שימוש נבון בתרופות, מפי שוש קפלן, ורפואה אלטרנטיבית, מפי נלי דניאל.

עזרנו בארגון שני סיורים בכפר הנוער מוסינזון, בנושא חקלאות עירונית.
השתתפנו ברוב האירועים, שיזמו מועדונים אחרים: יום עיון על משבר המים בעולם, שארגן מועדון גבעתיים, ערב לזכרה של הני קריספין שארגן מועדון ר"ג, יום האשה בנהריה וערב לזכרה של יעל בנדיקט, שארגן מועדון פרדס-חנה – כרכור. השתתפנו בכנס הארצי ברחובות וזכינו בשרשרת המועדון המצטיין, שניתנה לנו ע"י הנשיאה יהודית חנניה.