המועדונים שלנו:
דף הביתבעקבות הכנס - לשמור על חברות במועדון
 
בעקבות הכנס - לשמור על חברות במועדון
 
בעקבות הכנס - לשמור על חברות במועדון

בכנס השתתפתי בקבוצה על "שימור חברות ועידוד התמדה בהתנדבות" שהנחתה ליזט פרץ. בין היתר הגענו לשלוש נקודות חשובות להרחבה ומייצגות את המהות של סורופטימיזם. יש פתגם שכדאי לשמור על "היש" ולשפר אותו לפני שמחפשים "חדש".  אז בואו נתחיל!
שלוש הנקודות הן: (1) גיבוש המועדון (שייכות), (2) תמיכה וקשר אישי ("חוט" הרגש), (3) עשייה, פרויקטים, ומלגות ("הסיבה לקיימות הארגון").
גיבוש המועדון  
אנו לא רק חברות שמשלמות לארגון, אלא אחיות. לקבל כל חברה כמו אחות. משמעות השם סורופטימיסט היא "האחות הטובה ביותר" וכשהתקבלנו לארגון הסורופטימיסט, קיבלנו על עצמנו להיות אחיות כדי לפעול ביחד למען מטרות משותפות. כמו אחיות, צריך לדון ולהתווכח, אבל הרוב קובע. כל זה מגבש את המועדון. כמו אחיות בפועל, אנו חייבות לדון, לעכל את החומר, להתווכח ואז להחליט. הדיונים והוויכוחים הופכים אותנו ליותר מגובשות. בסופו של דבר, הרוב קובע.
קשר אישי 
דואג שכל החברות מרגישות קשר למועדון. כל אחת היא עולם שלום, עם כבוד הדדי, אכפתיות לכל חברה ואמון הדדי. להיות רגישות זו לזו ולקבל את השונות; כל חברה צריכה תשומת לב. מועדון חדש צריך לעבור תהליך של בניית קשר אישי כדי לתת לכל חברה הרגשה של שייכות וערך אישי. זה לא בא ביום אחד. רק מועדון מוצלח ומגובש יכול להדריך מועדון חדש. איך מגיעים לזה? לוקח זמן, כולל אכפתיות והשתתפות באירועים משפחתיים ואירועי המועדון. דיונים וויכוחים. קבלת החלטות בשקיפות בפגישות חודשיות או בוועדות. אם יש בעיה צריך להתייחס אליה. אני מאמינה שכל החברות חייבות להשתתף בכל החלטה. אפילו אם הן לא נוכחות בישיבה.
עשייה 
הצטרפנו לארגון סורופטימיסט כדי לעבוד ביחד. כל חברה צריכה לקבל תפקיד, גדול, קטן, בינוני: רכזת כיבוד, קשר טלפוני, ימי הולדת. זה קשה למישהי שעובדת, אבל אפשר לתת לכל אחת משהו לפי היכולת בזמן ובכישורים. כמובן יש נשיאה, מזכירה, גזברית, רכזת פרויקטים, ונציגות למועצה.  תפקידים שציינו בכנס: רכזת מתנדבים. רכזת אחראית על PFR-ים, ולשמור על ארכיון (מסמכים קשרים למועדון, סיכומי ישיבות), מרכזת רצון טוב והבנה, חברה שדואגת לקשר אישי עם כל חברה, רכזת ימי הולדת, רכזת כיבוד, רכזת לסדר כיסאות, וכ"ד. צריך חברה לדאוג שאם מישהי לא מגיעה לישיבה, להתעניין ולדעת למה. לדבר "דוגרי". יש חברות שקשה להן להרגיש "מקובלות". אפשר לבקש מחברה קרובה שתצלצל אליה. אם הסיבה קשורה למועדון, כדאי לדעת. לטפח כל אישה ולכבד אותה. להתעניין ולדאוג איך כל אישה יכולה לתרום.  לתת לכל חברה איזה תפקיד, אפילו ובעיקר החדשות. כך גם הן יכירו את כולן. בסן פרנסיסקו ראיתי שכל תפקיד יש שתיים-שלוש (וועדה). לכן אם אחת חולה ו/או לא יכולה לעשות משהו, אפשר לצלצל למישהי אחרת בוועדה.
פרויקטים: שרוב החברות רוצות/יכולות להשתתף בהם או לעניין כל חברה בעשייה.
ישיבות ישיבה צריכה להיות ענינית ותוססת. להביא דברים להצבעה. לדובב את אלה שלא מדברות. כל דעה חשובה ומגבירה עניין. אחד מתפקידי הנשיאה בישיבות לשתף אלו שלא מדברות.
סיכום ישיבות (קצר וקל לקריאה) חשוב מאוד, כדי לסכם את הנקודות החשובות לחברות שהיו ולאלה שלא הגיעו, להכין אותן לעניינים לישיבה הבאה ושידעו מה הפסידו (חוץ מהעוגה). (כדאי לסכם גם ועדות והרצאות.) תרגומים אם צריך. (זה תפקיד!!!)
אם רוצים למשוך נשים לשלם 400₪ לשנה, צריך לתת משהו. אפשר להתנדב ללא ארגון. היום יש לנשים הרבה ארגונים. אבל יש תועלת בכמות, בנוסף לאיכות. באנגלית: "strength in numbers" וגם "two heads are better than one". (כוח במספרים, שתי דעות טובות מאחת). זאת אומרת שיכולים להיות שני ראשים עם חמש דעות. אנו לא רק מתנדבות, אלא גם מחליטות מה עושים ומתכננות את הפרויקט.  רב הכסף הולך לפרויקטים האלה וגם למלגות. אנו תומכות בהעצמת נשים.
אם יש לכן הערות או עוד רעיונות כתבו אלי. הארגון שלנו מצומצם ועלינו להשתפר. אני מעודדת אתכן להגיב ולדון על הנקודות האלה. צריך להתבונן בעצמנו ובמועדון, לגבש אותו שימשוך חברות חדשות ויקבל תשומת לב מהקהילה, לפרסם את השם "סורופטימיסט".

בעקבות הכנס
מאת ג'ון אביגור, יו"ר וועדת ההרחבה
בכנס השתתפתי בקבוצה על "שימור חברות ועידוד התמדה בהתנדבות" בהנחיית ליזט פרץ. הגענו לשלוש נקודות חשובות להרחבה.
יש שלוש נקודות כדי להגדיל את המודעות: (1) קשר אישי, (2) גיבוש המועדון, (3) עשייה או פרויקטים.
גיבוש המועדון קודם צריך לגבש את המועדון. גב ותמיכה לכל החברות, כולל אכפתיות. ויכוח טוב לגיבוש. דיון וקבלת החלטות בשקיפות. כשהתקבלנו לארגון סורופטימיסט, קיבלנו על עצמנו להיות חברות באיזה רמה עם כולן וךפעול ביחד למטרות משותפות. צריך לדון ולהתווכח, אבל הרוב קובע. כל זה מגבש את המועדון. מועדון חדש צריך לעבור את התהליך הזה ותפקיד המועדון המלווה הוא לעזור ולהדריך. רק מועדון מגובש יכול להדריך.
קשר אישי תפקיד – ליצור קשר אישי עם כל חברה – יעיל מאוד. אם מישהי לא מגיעה לישיבה, כדאי להתעניין ולדעת למה. (להציע לה סיבות כמו "הישיבה לא מעניין אותך?" "מה היית רוצה לעשות בישיבה?") אפשר לבקש מחברה קרובה שיצלצל אליה. אם הסיבה קשור למועדון, כדאי לדעת. לטפח כל אישה ולכבד אותה. כל חברה יכולה לתרום.
עשייה פרויקטים: רוב החברות רוצות/יכולות להשתתף או ,בצד שני ,לעניין כל חברה בעשייה. רצוי שכל חברה במועדון יש תפקיד: רכזת כיבוד, מתנדבים, קשר טלפוני, ימי הולדת. זה קשה למישהי שעובדת, אבל אפשר לתת לכל אחד משהו לפי היכולת , זמן פנוי והכישורים. כמובן יש נשיאה, מזכירה, גזברית, רכזת פרויקטים, ונציגות למועצה. אולי מישהי שיכולה לכתוב PFR-ים, לשמור על ארכיון (מסמכים קשרים למועדון, סיכומי ישיבות).
ישיבות מי שלא בא לצלצל ולשאול "למה?" ישיבה צריך להיות עניני ותוסס. לביא דברים להצבעה. לדובב אלה שלא מדברות. כל דעה חשוב.
סיכום ישיבות (קצר וקל לקרוא) חשוב מאוד, כדי לסכם את הנקודות החשובות לאלה שהיו ולאלה שלא הגיעו, להכין אותם לעניינים לישיבה הבאה ושידעו מה הפסידו (חוץ מהעוגה). (כדי לסכם ישיבת ועדות וגם הרצאות.)
אם יש לכם עוד רעיונות נא לכתוב. לעודד השתתפות החברות וזה ימשוך חברות חדשות. הארגון שלנו מצתמצם ועלינו להשתפר. אני מעודדת אתכן להגיב ולדון על הנקודות האלה. צריך להתבונן על עצמנו ועל המועדון, לגבש אותו שימשוך צומת לב מהקהילה, לפרסם את השם "סורופטימיסט".