המועדונים שלנו:
דף הביתדיווח ממועדון קרית טבעון
 
דיווח ממועדון קרית טבעון
 
דיווח ממועדון קרית טבעון

מהמתרחש במועדון קריית טבעון.


את המלגות חילקנו השנה, כהרגלנו כל השנים, לשמונה סטודנטיות טבעוניות, ביניהן אימא לילדים גדולים שרצתה לשדרג את מקצועה בכדי להתקדם בעבודתה בחינוך המיוחד. כמו תמיד, הקפדנו לחלק מלגות לתחומי לימוד מגוונים ומאתגרים והטקס היה מכובד ומרגש.

נותר לנו כסף מהיריד וייעדנו אותו למספר מטרות נוספות:

א. סוזט ומיכל פלד הובילו פרויקט בו נערות ממועדון "נרקיס" שבישוב הקימו גינת צמחי תבלין באדניות ליד המועדון. הנערות עברו סדנת צמחים במשתלה בכפר יהושע בליווי שלנו, שם הן למדו את יסודות גידול התבלינים תוך כדי שימוש בכל החושים עם הצמחייה הייחודית שבמשתלה. בהמשך יתקיים סיור אגרואקולוגי בנווה מונוסון עם סדנה לעבודה בגננות. הפרויקט בעיצומו.

ב. ביוזמתה הברוכה של עליזה בנימין שלנו, שנמצאת בקשר עם מועדון האחות שלנו בבראונשוייג/ גרמניה, ניתנה מלגה לצורך שיפוץ כתת גן בבי"ס משותף לילדים יהודים וערבים ברוח האנתרופוסופיה בישוב השכן שלנו.
עליזה יזמה שתילת גינה של צמחי תבלין ופרחים סביב הגן, בהשתתפות הילדים, ההורים וחברות סורופטימיסטיות מהמועדון שלנו.
הגנן של עליזה עזר בהקמת הגינה (בהתנדבות כמובן!) והאירוע היה מרגש. מחכים לפרחים.

ג. עלי קדר, שנושא התמיכה בילדי העובדים הזרים מעסיק אותה זה זמן רב, העלתה את בקשתן של שתי מדריכות מ"מסילה" לקבל מאיתנו סיוע כספי על מנת להמשיך ללמוד. אחת מהן ביקשה ללמוד טיפול משפחתי במטרה לעזור אח"כ למשפחות העובדים הזרים. השנייה תלמד לימודי אפריקה ואמנות. המועדון שלנו תרם 1500 ₪ לכל אחת מהמדריכות. ברכותינו ויישר כוח.

ד. כל שנה אנו נוהגות להוקיר תודה לכל המתנדבות/ים הרבות/ים שבאות לעזור בימי היריד. במקום טיול למתנדבות כבכל השנים, החלטנו השנה ליהנות יחד איתן מערב של תיאטרון פלייבק. קבוצת "השיקופיות" תשקף לנו את הסיפורים שיוצגו בערב על ידי הנוכחים. האירוע יהיה בערב יום האישה הבינלאומי ואנו מקוות שנהנה כולנו.

כמו כל המועדונים, גם אנחנו מחפשות פרויקטים נוספים בהם נוכל לתרום לקהילה.
הנשיאה שלנו, ג'נין שנף, הזמינה לאחד מהמפגשים שלנו את ליזי, מנהלת פרויקטים ב"אור ירוק", עמותה העוסקת במלחמה בתאונות הדרכים. שמענו הרצאה מאלפת, צפינו במצגת ברורה וידידותית ולמדנו מה העמותה עושה. כעת אנו בוחנות כיצד נוכל אנו להשתלב ולתרום מזמננו לקידום נושא חשוב זה.האפשרויות הן מחקר או הדרכה ובקרוב נחליט בעזרת ליזי לאן פנינו מועדות.