המועדונים שלנו:
דף הביתטאלאט פאשה - דיווח מדיוני האו"ם
 
טאלאט פאשה - דיווח מדיוני האו"ם
 
טאלאט פאשה - דיווח מדיוני האו"ם

טאלאט פאשה הנה אחת מהסורופטימיסטיות שההשתתפו בישיבת הועדה למעמד האשה באו"ם שהתקיימה בניו יורק בין ה4-15 למרץ 2013. הנושא העקרי שדנו בו היה איך לחסל את כל צורות האלימות נגד נשים ונערות. בבלוג של השבוע היא משתפת אותנו בחוויה שחוותה בעבודה משותפת עם סורופטימיסטיות מכל העולם שהשתתפו בישיבה. היא גם מעודדת מההחלטות שהתקבלו ואומצו על ידי המשתתפים. טאלט היא נשיאה היוצאת של אזור KARACHI CENTRAL בפאקיסטאן ומשמשת כעוזרת לפרויקטים לקידום והעצמה כלכלית של פדרציה SIGBI ויושבת ראש של פרויקט הפדרציה בפאקיסטאן.
מזל טוב לכל נשות העולם. ברכות לכל הסורופטימסיטיות ברחבי העולם ולצוות שהשתתף בישיבה מספר 57 של הועדה למעמד הנשים. זו היתה הצלחה גדולה והתוצאה שמסמך מרשים. אנו מברכות את תוצאות הישיבה הזו. המסקנות שהתקבלו הם עדות למחויסות לפעול בדרך הנכונה.
במשך הישיבה וגם במפגשים שקדמו לה נוכחנו להתגייסות עולמית . הרגשת המחויסות והידידות היה מרשים. הרגשנו כנשים שכובשות את העולם. היינו נשמות המחפשות צדק ללא גבולות וללא הבדלי דתות ואמונות.
הרגשנו כאחת . לכל אחת היתה רק מחשבה אחת במוחה.להשיג מסמך שיהיה מקובל על כולן ועל המדינות החברות באו"מ. המחוייבות היתה גבוהה וגם הציפיות מנשות ונעורת העולם.
הצוות שלנו – הסורופטימסטיות – נפגש מדי יום כדי להגיש משוב לארצות המוצא. הן עבדו יחדיו ללא חשיבה על מוצא מדיני או, פדראטיבי. כולנו היינו סורופטימסטיות. כל אחת מאתנו היתה מוכנה לעזור ולפעול למען האחרת.היחסים היו בלתי פורלמליים ואנו נושאות אתנו זכרונות נעימים אחת מהשניה.
במשך הדיונים היו לעתים רגעי מתח ודכאון. היו ימים של ספקות ולילות מלאי רגשי תסכול וכעס. אבל לבסוף הגשמנו זאת!
המסמך שאומץ על ידי הועדה מגנה בצורה ברורה את האלימות הנרחבת הקיימת נגד נשים ונערות ווקוראת להגברת המודעות ולהגברת המניעה לתופעות ותגובה מיידית למניעות התופעות הקיימות. המיקוד על מניעה כולל את הצורך לפעול באמצעות חינוך והגברת המודעות למצב הקיים ולהתייחסות לאישוויון מגדרי בפוליטיקה, בהזדמנויות הכלכליות והחברתיות.

הממשלים של המדינות שאמצו את המסך מבטאות בזה את הסכמתם שאין להשלים עם הפליה ואלימות נגיד נשים ונערות במאה ה-21. הם מחדשים את מחוייבותם ומקבלים על עצמם את האחריות לפעול בצורה פעילה כדי להדביר את האלימות ולקדם ולהגן על זכויות וחרויות היסוד של הנשים והנערות.
לא היינו יכולים לשוף ליותר מכך. כל הנושאים שולבו במסמך.
המסמך גם פתר את הזוויות הדתיות והתרבותיות שמנעו העמדה לדין של פושעים נגד נשים ונערות. הועדה התמקדה בפרוליפרציה (התרבות מהירה) של רצח נשים ומזימתם של הצוותים הרפואיים והבריאותיים להחליק על הפשע הזה.
אסור לשגת מההישגים האלו.
עתה הזמן להפוך מילים למעשיםן. עתה הזמן שחלומות יהפכו למציאות. עלינו לצעוד לקראת זריחה חדשה שבה נשים ונערות אינן צריכות לחיות בפחד מאלימות ומהפליה. המאה ה-21 חייבת להיות המאה בה נשים לנשים יש שוויון זכויות מלא והם נכללות כשוות בחברה ומשתתפות בכל פעילותיה. אנו צעדנו את הצעד הראשון ועתה עלינו לצעוד בכיוון הנכון – כולנו יחדיו.